Metallica – koncert „S&M 2” w polskich kinach!

 

Połączenie muzyki rockowo – metalowej z akompaniamentem muzyki symfonicznej to zawsze doskonały pomysł. Wiedzą o tym muzycy zespołu Metallica, którzy już kilkukrotnie występowali z orkiestrą symfoniczną. Wydarzenia miały miejsce w kwietniu oraz w listopadzie 1999 roku. Z koncertów kwietniowych ukazało się wydawnictwo na DVD „S&M”.

 

W tym roku przypada równo 20 lat od wspomnianych koncertów. I z tej okazji Metallica postanowiła ponownie zagrać przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej. Wydarzenia odbędą się 6 i 8 września pod hasłem „S&M 2”. 

W Polsce z kolei będzie można tegoroczne koncerty obejrzeć w kinie! Premiera filmu, który jest zapisem koncertu zespołu Metallica oraz Orkiestry Symfonicznej San Francisco pod dyrekcją Michaela Tilsona Thomasa będa miały miejsce 9 października w wybranych kinach Cinema City. 

Bilety są już dostępne!

 

Metallica and San Francisco Symphony S&M 2

 

Metallica

– amerykański zespół grający heavymetal i thrashmetal. Założony został w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Metallica uważana jest za jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80. XX wieku.

Po wydaniu w 1983 r. debiutanckiego albumu Kill ’Em All Metallica została uznana za twórcę nowego stylu muzyki metalowej – thrash metalu. Zarazem wydany w 1986 r. trzeci album, Master of Puppets, jest określany przez niektórych krytyków jako najlepszy album heavymetalowy wszech czasów. Jest to również ostatni album zespołu nagrany z basistą Cliffem Burtonem, który zginął 27 września 1986 r. w wypadku autokarowym. Chociaż pozostali członkowie zespołu rozważali rozwiązanie grupy, to ostatecznie postanowili kontynuować działalność i na następcę Burtona został wybrany Jason Newsted.

Źródło.