KULT – Trasa Pomarańczowa 2019

 

Jesienią wraca się do koncertowania klubowego. Wtedy też rozpoczynają się trasy koncertowe, które są nieodłącznym elementem tej pory roku. Co na ten czas planuje Kazik z ekipą?

Przed nami Pomarańczowa Trasa zespołu Kult, która jest już niemalże tradycją. Trasa obejmie łącznie 17 koncertów. I odbędzie się również po za granicami Polski! Zespół zawita do Irlandii oraz Anglii. 

Całą trasę na bieżąco można śledzić na profilu facebookowym zespołu. Tam znajdziecie też informacje o biletach. 

 

 

 

Nazwa trasy wzięła się od kolorystyki przyjętej już na pierwszej edycji. Pomarańczowe były plakaty, koszulki czy materiały reklamowe. Wszystkie koncerty w ramach tournee zachwycały. Przede wszystkim grą świateł, które były dostosowane do poszczególnych utworów. 

Jak wspomina Leszek Gnoiński, w artykule „Historia koncertem pisana”:

„Piloci” lśnili zielenią, „Do Ani” rozpływało się w fioletach, „Wioślarze” i „Wódka” w pięknych barwach reggae, a „Grosstanz” przytłaczał ponurą purpurą. Ale najbardziej złowieszczo oświetlono „Dziewczynę bez zęba na przedzie”. Scena przybierała wtedy barwę fioletu, a twarz Kazika stawała się purpurowa. I wyglądała jakby naprawdę bez tego zęba była. Na kolejne trasy przygotowywano równie efektowne światła.