Metallica na koncercie w Warszawie zagrała… Niemena!

Zdjęcie: screen z filmu na końcu artykułu.

 

Wczoraj (21.08) odbył się koncert zespołu Metallica na Stadionie Narodowym w Warszawie.  Grupa zaskoczyła polskich fanów wyjątkowym wykonaniem utworu… Czesława Niemena!

 

Grupa od jakiegoś czasu ma w zwyczaju grać podczas występów wybrane utwory, które są znane lub ważne w danym kraju. Kawałki zazwyczaj są wykonywane przez dwóch muzyków: Rob Trujillo i Kirk Hammett. I zawsze są śpiewane w oryginalnym języku!

W zeszłym roku w Krakowie zagrali „Wehikuł czasu” Dżemu. Na koncercie w Pradze wykonali znany kawałek „Jozin z bažin”.  W Budapeszcie – „A Legjobb mèreg” kapeli Tankcsapda, a w trakcie koncertu w Stuttgarcie „Marmor, Stein Und Eisen Bricht” Drafiego Deutschera i „Major Tom” Petera Schillinga. 

 

Czesław Niemen w wykonaniu zespołu Metallica!

 

Metallica

– amerykański zespół grający heavymetal i thrashmetal. Założony został w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Metallica uważana jest za jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80. XX wieku.

Po wydaniu w 1983 r. debiutanckiego albumu Kill ’Em All Metallica została uznana za twórcę nowego stylu muzyki metalowej – thrash metalu. Zarazem wydany w 1986 r. trzeci album, Master of Puppets, jest określany przez niektórych krytyków jako najlepszy album heavymetalowy wszech czasów. Jest to również ostatni album zespołu nagrany z basistą Cliffem Burtonem, który zginął 27 września 1986 r. w wypadku autokarowym. Chociaż pozostali członkowie zespołu rozważali rozwiązanie grupy, to ostatecznie postanowili kontynuować działalność i na następcę Burtona został wybrany Jason Newsted.

Źródło.