Metal Mine Festival 2023

Metal Mine Festival wraca po trzech latach przerwy! I to w nowej odsłonie, bo jako impreza open air! Podczas dwóch dni wystąpią 22 zespoły. Festiwal odbędzie się już w najbliższy weekend, czyli 25 i 26 sierpnia.

A kogo zobaczymy?

ROTTING CHRIST (black metal, Grecja)
TAAKE (black metal, Norwegia)
GAEREA (black metal, Portugalia)
KARG (post-black metal, Austria)
BESIDES (post-rock, Polska)
JARUN (progressive black metal, Polska)
MEDICO PESTE (black metal, Polska)
DORMANT ORDEAL (death metal, Polska)
DEADPOINT (groove metal/metalcore, Polska)
BAALZAGOTH (death metal, Polska)
AGRESSIVA 69 (industrial rock, Polska)
DOOMAS (melodic doom/death metal, Słowacja)
KALT VINDUR (atmospheric/progressive black metal, Polska)
SOTHORIS (blackened death metal, Polska)

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wystąpi ukraiński zespół 1914, który nie może opuścić kraju. Także Heretoir odwołał swój koncert. Powodem są sprawy rodzinne jednego z członków. A jak wiadomo, rodzina jest bardzo ważna. Miejmy nadzieję, że oba te zespoły będziemy mogli w naszym kraju niebawem.

Jak więc widać organizatorzy nadchodzącej edycji Metal Mine otwierają się na nowe gatunki muzyczne.  Sam imprezy jest niewątpliwie wyjątkowa. Jak sugeruje nazwa, odbędzie się ona w  Starej Kopalni w Wałbrzychu. Kto był ten wie, że miejscówka jest niesamowita. Jest to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Przeprowadzona w 2014 roku rewitalizacja pozwoliła na stworzenie wyjątkowego obiektu. Na terenie 4,5ha znajduje się wiele zabytkowych obiektów poprzemysłowych z autentycznym wyposażeniem, m.in. zabezpieczonym i udostępnionym dla zwiedzających parkiem maszynowym. Między kopalnianymi maszynami powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców, pole namiotowe. Uczestnicy będą też mieli możliwość kontaktu z muzykami w specjalnej strefie Meet & Greet.

Zainteresowani? Bilety do nabycia na stronie http://ticketmaster.pl w cenach:

  • bilet 2-dniowy – 250 zł
  • bilet 2-dniowy + pole namiotowe – 270 zł
  • bilet 1-dniowy – 170 zł

Jeśli nie chcecie, by umknęła Wam jakakolwiek informacja, wbijajcie na stronę wydarzenia: Metal Mine Festival 2023