Łydka Grubasa zaprasza na koncerty w ramach trasy „Żarty na bok” z okazji XX-lecia zespołu

Autor zdjęcia: Maciej Pieloch

 

Zespół Łydka Grubasa świętuje dwudziestolecie działalności! Z tej okazji grupa zaprasza na jubileuszową trasę koncertową. By podkreślić wejście w dojrzałość, członkowie kapeli nazwali trasę „Żarty na bok, czyli XXL-ecie Łydki Grubasa”.

 

To już 20 lat odkąd zespół Łydka Grubasa gości na deskach polskiej sceny muzycznej. Grupa z tej okazji zaprasza na uczczenie okrągłego jubileuszu podczas trasy „Żarty na bok, czyli XXL-ecie Łydki Grubasa”. Tournée rozpocznie się już w marcu w Obornikach.

Jak zdradza Hipis, wokalista formacji:

Mamy w planach uraczyć Was absolutnie zabójczym zestawem utworów. Usłyszycie łydkowy crème de la crème, czyli najlepsze i najbardziej soczyste z dźwięków, które wykluły się w trakcie wszystkich lat naszej działalności. Pancerne przeboje, najbardziej żywiołowe, najbardziej wykręcone numery plus wiele niespodzianek, którymi postaramy się konkretnie zaskoczyć Publiczność. Chcemy, żeby na sali, na scenie i pod sceną doszło do absolutnej anihilacji.

Jak podkreślają członkowie zespołu, trasa stanowić też będzie podsumowanie pewnego rozdziału w jego historii. Co dokładnie mają na myśli? Opowiada Artur „Carlos” Wszeborowski, basista:

Zawsze marzyliśmy o tym, żeby na pełen etat oddać się tworzeniu muzyki i graniu koncertów. Minęło już dwadzieścia lat. Udało nam się to zrealizować i oczywiście jesteśmy dumni z owoców naszej pracy, ale czujemy też odpowiedzialność i dług wobec naszej Publiczności. Do tego nawiązuje między innymi nazwa nowej trasy. Nie zamierzamy zmienić się teraz w kapelę pogrzebową, natomiast doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy pracować ze zdwojoną mocą, by jubileuszowe koncerty okazały się wyjątkowym przeżyciem nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla tych, którzy zdecydują się na nie przyjść.

 

„Żarty na bok, czyli XXL-ecie Łydki Grubasa” – szczegóły koncertów:

Pierwszy etap trasy to wiosenne koncerty klubowe. Łydkę Grubasa będzie można też zobaczyć na wielu scenach plenerowych w miesiącach letnich. Kulminacja trasy to jesień 2022 i weekend finałowy w grudniu. Jak zdradza Marcin Koćmierowski, manager formacji:

Branża powoli odżywa po pandemii. My również mamy nadzieję, że uda się wreszcie solidnie pograć w pełnym wymiarze frekwencyjnym, bez obostrzeń i limitów. Zamiary mamy bardzo ambitne – mnóstwo koncertów, spośród których lwia część odbędzie się z udziałem sekcji dętej. Zespół szykuje właśnie w studiu specjalne nagrania z udziałem gości na rocznicę, a w planach jest również nagranie zawodowego koncertowego DVD. Szykuje się wspaniała trasa, Łydka będzie grać dla Was do upadłego. Zapraszamy na naszą XX-tkę, zagrajmy razem rock’and’rolla jak należy!

Dotychczas ogłoszono następujące koncerty:

03.03 OBORNIKI WIELKOPOLSKIE
04.03 ŻAGAŃ
05.03 LEGNICA
12.03 PRZECŁAW K/SZCZECINA
18.03 ZABRZE
19.03 ŁÓDŹ
25.03 WROCŁAW
26.03 LUBAWKA
01.04 WARSZAWA
02.04 POZNAŃ
08.04 KOSZALIN
09.04 BYDGOSZCZ
10.04 MALBORK
22.04 OPOLE
23.04 BIELSKO-BIAŁA
24.04 KIELCE
29.04 TORUŃ
30.04 GDYNIA Finał Wiosennej Trasy