Łydka Grubasa – premiera nowej płyty „Socjalibacja”

 

W dniu dzisiejszym ma miejsce premiera kolejnej płyty zespołu Łydka Grubasa! Album dostępny jest już w serwisach streamingowych.

 

Socjalibacja” to czwarty album grupy Łydka Grubasa. Został nagrany na przełomie 2019/2020 roku w białostockim Hertz Studio. Płytę można zakupić w oficjalnym sklepie zespołu.

Jak mówi sam zespół:

Album został zarejestrowany klasycznymi metodami, czyli z żywymi bębnami i analogowymi, lampowymi wzmacniaczami. Postawiliśmy na bardziej naturalne brzmienie, co odróżnia nieco Łydkę od większości współczesnych produkcji, korzystających od A do Z z brzmień cyfrowych, sampli itp. Spora część aranży i kilka pomysłów muzycznych i tekstowych „urodziło się” w trakcie sesji, co dodało albumowi dużo spontaniczności.

 

Łydka Grubasa – Socjalibacja – szczegóły płyty

Na krążku „Socjalibacja” zespołu Łydka Grubasa znajdziemy 11 kawałków. Nie zabrakło również gości, min. Zenek Kupatasa (Ex-Kabanos), Marcin Rumiński (Shannon), sekcja dęta zespołu Enej, czy Karol Strasburger. Tematy poruszane w tekstach są jak zawsze na czasie. 

Łączy je jeden wątek przewodni – wszechobecność mediów społecznościowych i ich wpływ na nasze, codzienne życie. Czy to my jeszcze kreujemy social media – czy to one już kreują nas? Jak daleko sięgnie – groteskowa czasem – patologia w postrzeganiu świata, „kupiona” w internecie? Kto tu kogo pochłania i jak łapczywie?

Płyta jest już dostępna w serwisach streamingowych.