Łydka Grubasa z oficjalnym teledyskiem do utworu „Pinokio”

 

W zeszły piątek swoją premierę miał nowy utwór zespołu Łydka Grubasa. Do kawałka stworzono teledysk, który obejrzeć możecie poniżej. Zapraszamy!

 

„Pinokio” to dość wyjątkowy twór. Powstał podczas szybkiej sesji studyjnej, którą zespół Łydka Grubasa odbył pod koniec zeszłego roku. W jej trakcie grupa zarejestrowala trzy piosenki, z których pierwszą już poznaliśmy. Jak zdradza Hipis, wokalista formacji:

Podczas obserwacji tego, co dzieje się w Polsce i na świecie, urosło w nas sporo ciśnienia. Przekuliśmy tę parę w dźwięk. Wyszło na tyle dobrze, że zameldowaliśmy się w studiu Hertz. Rezultat jest ostry i bezkompromisowy. Namnożyło nam się Pinokiów z coraz dłuższymi nochalami, które z każdym dniem bardziej zasłaniają nam prawdę. Nie lubimy być tymi nosami poszturchiwani, stąd i pomysł na kawałek. Teledysk jest minimalistyczny, ale bardzo dynamiczny – zapraszamy do oglądania, będzie zaskoczenie…

Łydka Grubasa – Pinokio

 

Łydka Grubasa podczas pandemii nie zrobiła sobie wakacji. Po mini albumie akustycznym, koncertach online i kilku singlach, zespół ogłasza pierwsze koncerty z udziałem publiczności! Zaplanowane wydarzenia to 20.03 Łódź, 26.03 Biłgoraj i 27.03 Kraków. Jak zdradza nam menager grupy, Marcin Koćmierowski:

Bardzo nas cieszy, że kultura ma szansę wrócić do działania na tyle, na ile to możliwe. Chociaż nie jest łatwo, organizujemy koncerty na 50% publiczności, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Branża jest w rozsypce i dużo czasu zajmie poskładanie wszystkiego do kupy, ale Łydka jest już gotowa na głośne, donośne granie. Mamy wielką nadzieję na powrót do koncertowania i na to, że nie będziemy musieli nic odwoływać w ostatniej chwili. Liczymy też na wsparcie Publiczności, która, jak widzimy po sprzedaży biletów, jest głodna koncertów, i którą serdecznie zapraszamy na nasze występy. Zapewniamy, że będzie bardzo miło, ale i bezpiecznie.