Luzowanie obostrzeń – wracają puby i restauracje!

 

Wraz z malejącym wskaźnikiem zachorowań na koronawirusa – premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o stopniowym odmrażaniu polskiej gospodarki.

 

W dniu dzisiejszym miała miejsce konferencja podczas której premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia – Adamem Niedzielskim – zapowiedzieli luzowanie obostrzeń oraz stopniowe odmrażanie gospodarki w Polsce. Jak mówił premier:

Dane dotyczące zakażeń, które otrzymujemy, pozwalają na podjęcie decyzji związanych z odmrożeniem gospodarki. To są dane, które dają pewne podstawy do takiego ostrożnego optymizmu. Zapewne najgorsze jeśli chodzi o zakażenia za nami.

Jak dodał minister zdrowia:

Zdecydowaliśmy się, by proces luzowania przebiegał w ujęciu ogólnopolskim, bez regionalizacji. To wynika przede wszystkim z tego faktu, że o ile w szczycie pandemii mieliśmy do czynienia z dość dużym zróżnicowaniem liczby zachorowań w poszczególnych województwach, to w ostatnim czasie nastąpiło zmniejszenie tego zróżnicowania.

Nas najbardziej interesuje strefa rozrywki oraz sytuacja klubów i pubów w Polsce. A te po mału wracają do życia! Jak widzimy na poniższej grafice, od 15 maja otwarte zostaną wszelkie ogródki na świeżym powietrzu. Z kolei od końca miesiąca, otwarte zostaną wszystkie lokale gastronomiczne! Oczywiście w dalszym ciągu obowiązywać będzie cały reżim sanitarny – np. dystans między stolikami czy obłożenie lokalu.

Od 4 maja z kolei otwarte będą galerie sztuki oraz muzea. A od 15 maja pójdziemy do kina czy obejrzymy spektakl teatralny. Póki co – wszystko na świeżym powietrzu! Jak widzimy – wytęskniona przez nasz Sztuka i Kultura wracają do życia. A my trzymamy mocno kciuki, żeby sytuacja nie ulegała pogorszeniu!