Łukasz Łyczkowski & 5 Rano – premiera nowego utworu „Złotobrudny”. Gościnnie: Sebastian Riedel

 

Za nami premiera nowego utworu „Złotobrudny”, którym formacja Łukasz Łyczkowski & 5 Rano zapowiada nadchodzący album CREDO. Gościnny udział w kawałku wziął Sebastian Riedel.

 

14 marca w sieci pojawił się kolejny singiel, którym Łukasz Łyczkowski & 5 Rano zapowiadają nowy, nadchodzący album CREDO. W utworze gościnnie udział wziął Sebastian Riedel. Za tekst i muzykę odpowiada lider zespołu – Łukasz Łyczkowski. I jak sam zdradza:

Każdy z nas jest złotobrudny. Każdy z nas rodzi się złoty, by idąc przez życie ubrudzić się napotkanymi przeciwnościami, własnymi ułomnościami, a nawet swoimi czynami. Nikt nie jest całkowicie złoty i nikt nie jet do końca brudny. Życie to kwestia wyboru – albo zapłoniemy pełnią blasku, albo niepostrzeżenie odejdziemy w cień. Albo umiemy pożegnać Panią Zimną otrzymując iluzoryczne ciepło, albo zatracimy się w nią w tańcu. Upadamy i wstajemy, ważne abyśmy na samym końcu naszej życiowej drogi podnieśli się ten ostatni raz.

Drogi Łukasza Łyczkowskiego i Sebastiana Riedla splatają się od lat. Po raz pierwszy zaśpiewali razem w 2012 roku nas scenie  Festiwalu ,,Ku Przestrodze” im. Ryśka Riedla, czyli legendarnego ojca Sebastiana.

Łukasz Łyczkowski & 5 RANO – „Złotobrudny”

 

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od 17 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem, ale także jest otwarta na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”.  Ich utwory wyświetlono już ponad 22 miliony razy.