Lekcja gry na ukulele – Uliczny Opryszek, Dezerter, Kult, KSU, The Analogs, Black Sabbath i inni!

facebook | youtube | instagram

 

Internet pełen jest ciekawych i twórczych rzeczy. Jedną z bardziej interesujących propozycji jest niewątpliwie kanał na youtube My Ukulele World, który uczy nas gry na ukulele! 

 

My Ukulele World to serwis, który swoich początków sięga 2016 roku. Skierowany jest do ukulelemaniaków. Ale i nie tylko oczywiście. Na kanale znajdziemy lekcje czy poradniki. Filmiki instruktażowe pokażą nam z kolei jak zadbać czy przerobić instrument. Nie brakuje tutaj również coverów naszej polskiej punkrockowej klasyki. Przeglądając kanał dowiemy się jak możemy zagrać na ukulele Ulicznego Opryszka, Dezertera, Kult, KSU, The Analogs, Zielone Żabki, Naukę O Gównie czy Brudne Dzieci Sida! Ale oczywiście nie tylko na polskiej twórczości skupia się prowadzący kanał. Znajdziemy tutaj również przeróbki takich hitów jak „Hit The Road Jack” Raya Charlesa, „T.N.T.” ACDC czy „Paranoid” Black Sabbath!

Ponadto, jest również filmik instruktażowy, który zdradza nam jak zagrać metal oraz jak grać punkrocka na ukulele!

 

 

Jak zdradza prowadzący kanał:

Gra na ukulele nie jest trudna, jest wręcz banalnie prosta, a niektóre akordy można złapać nawet jednym palcem. Słodkie wesołe brzmienie to cecha która przyciaga co raz większą ilosć osób chcących nauczyć się grać. W swoich poradnikach staram sie jak najprosciej i najzwięźlej przekazywać wiedzę, tak by początkujacy od razu wiedział o co chodzi w temacie..

 

Kury – Chryzantemy Złociste

Uliczny Opryszek – Na Zawsze Punk

KSU – POD PRĄD

Dezerter – Ku Przyszłości