Kwarantanna w Polsce – koncerty live w internecie!

 

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemiologicznego odwołane zostały w najbliższym czasie wszystkie wydarzenia kulturalno – sportowe. Nie oznacza to jednak, że wszystkie koncerty są odwołane. Artyści wychodząc na przeciw swoim fanom – organizują występy online!

 

Mija tydzień od stwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Zamknięte zostały kluby, bary czy restauracje, Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Na szczęście, czasy w których obecnie żyjemy pozwalają na wiele rozwiązań, dzięki którym mamy szansę przetrwać ten trudny czas. Jednym z nich jest możliwość organizowania koncertów online.

Pierwsze takie rozwiązanie wprowadził Jurek Owsiak, odwołując Eliminacje do tegorocznego Pol’and’Rock Festival z udziałem publiczności. Koncerty odbędą się jednak i transmitowane będą w sieci.

Koncerty, które obejrzeć będziemy mogli w najbliższym czasie w internecie zapowiedzieli już: Urszula, Heima (indie rock), zespół Nagrobki, Samokhin Band, Łydka Grubasa, The Analogs czy Kufajka Rencisty. Wydarzenie online planuje również zespół Percival Schuttenbach. Do internetu przeniesiony został również Yapa – Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej. Szczegóły tutaj. Ponadto, zwiedzić możemy Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Szczegóły wydarzeń poniżej:

 

Kufajka Rencisty w Klubie u Bulka:

 

Urszula:

 

Nagrobki:

 

Percival Schuttenbach:

Heima: Zespół Heima tworzy piątka młodych muzyków z Łodzi, pierwotnie zrzeszonych wspólną znajomością oraz wewnętrzną potrzebą tworzenia autorskiej muzyki. Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną.

 

Samokhin Band: Wyobraźcie sobie kilka gramofonów. Z każdego wydobywają się podobne dźwięki, ale każdy czerpie swoje źródło z innego stylu. Pierwszy to definitywnie Swing- to od niego wszystko się zaczęło. Kolejne grają: Latino, Funk i Rock & Roll. Na deser dodajcie Folk.

 

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi:

 

Łydka Grubasa:

 

The Analogs: