KręciołaTV – Lao Che LIVE – Przystanek Woodstock 2006

 

KręciołaTV udostępniła w sieci koncert formacji Lao Che, który odbył się w 2006 roku na Przystanku Woodstock.

 

Lao Che powstał w 1999 roku w Płocku. Nazwa pochodzi od Lao Che („Starego Che”), jednej z drugoplanowych postaci filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady. Debiutancki album – Gusła – ukazał się w styczniu 2002 roku. Już 3 lata później – w 2005 roku – światło dzienne ujrzała płyta Powstanie Warszawskie, dzięki której zespół stał się rozpoznawalny. Jeszcze w tym samym roku formacja wystąpiła na Przystanku Woodstock, za który to koncert, rok później, odebrali statuetkę Złotego Bączka.

Łącznie grupa ma na koncie 7 albumów studyjnych.

13 listopada 2019 roku Lao Che opublikowali informację o zawieszeniu działalności oraz pożegnalnej trasie koncertowej. Ta jednak, z powodu wybuchu epidemii, jeszcze nie doszła do skutku.

Lao Che LIVE Przystanek Woodstock 2006

 

Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock)

To największy darmowy festiwal muzyczny, który od wielu lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Początkowo nazwa festiwalu nawiązywała do legendarnego festiwalu Woodstock. Ale z powodu obchodów 50cio lecia w 2019 roku, nazwa ta została zastrzeżona. Polski Przystanek Woodstock otrzymał nową nazwę – Pol’and’Rock Festival.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Założeniem festiwalu jest podziękowanie dla wolontariuszy za ich pracę włożoną podczas corocznych finałów WOŚP.

Pierwsze wydarzenie mimało miejsce w 1995 roku Czymanowie. Zanim Przystanej Woodstock przeniósł się do Kostrzyna to odbywał się kolejno w Szczecinie (1996), Żarach (1997–1999, 2001–2003) oraz Lęborku (2000, tzw. Dziki Przystanek Woodstock).

Sprawdź na naszej stronie aktualne artykuły dotyczące Pol’and’Rock Festival.