Keith Richards kolejnym singlem zapowiada reedycję płyty „Main Offender” z okazji 30lecia albumu

W sieci pojawił się nowy, zremasterowany kawałek, który zapowiada nadchodzące wznowienie płyty „Main Offender” Keitha Richardsa. Posłuchajcie utworu „999”.

 

Przed nami premiera reedycji płyty „Main OffenderKeitha Richardsa! Album światło dzienne ujrzy już 18 marca. Całość ukaże się nakładem BMG. Krążek dostępny będzie w formatach: 2CD Mediabook, limitowany 1 180 g winyl w kolorze czerwonym, 1 winyl 180g czarny oraz 1CD Digipack. Oraz oczywiście Super Deluxe Box Set.

Płyta swoją premierę miała w 1992 roku. Czyli dokładnie 30ści lat temu. Nagrana została przez członków grupy X-Pensive Winos: perkusistę i wieloletniego współpracownika Steve’ego Jordan’a (który ostatnio grał na perkusji na trasie The Rolling Stones w 2021 roku), gitarzystę Waddy’ego Wachtel’a, basistę Charley’a Drayton’a, klawiszowca Ivan’a Neville’a, wokalistkę Sarę Dash oraz wokalistów towarzyszących: Bernard’a Fowler’a i Babbi’ego Floyd’a.

Jak zdradza Keith:

Starałem się uniknąć poszukiwania jakiegoś głębszego sensu na tych nagraniach, bo uważam, że nutka tajemniczości i dwuznaczności sprawiają, że zaczynasz myśleć i to jest coś o wiele mocniejszego niż machanie palcem i mówienie ‘wiem co on mówi, rób to, nie rób tego’. Jeśli jesteś muzykiem to cisza jest Twoim płótnem i nigdy nie chcesz jej całkowicie zapełnić… A jednym z najciekawszych fragmentów muzyki jest ten kiedy nie grasz.

Keith Richards – 999

 

W wydaniu kolekcjonerskim znajdą się między innymi nie wydane do tej pory utwory z koncertu „Winos Live In London ‘92″, zarejestrowanego w The Town & Country Club, Kentish Town w 1992 roku. Znajdziemy tutaj również 88 stronicową książeczkę z nigdy niepublikowanymi zdjęciami, reprodukcje z m.in. odręcznie pisanymi tekstami utworów, reprint eseju z oryginalnego wydania, a także kopertę z replikami materiałów promocyjnych z trasy koncertowej (pochodzących z archiwów Keitha) oraz wiele więcej.

Nowe wydanie albumu „Main Offender” w formule boxsetu zawiera też kolekcjonerskie pudełko – opakowanie, które jest ręcznie numerowane i stanowi reprodukcję oryginalnego wydania w postaci portretu. W środku znajduje się między innymi pięknie wydana książeczka okładkowa oraz album wytłoczony na wielokolorowym, zadymionym winylu.

 

Przedsprzedaż już trwa!
<tutaj>

Keith Richards – Main Offender – Zawartość  Super Deluxe Box Set:

 • 180g wielokolorowy zadymiony winy oraz CD ze zremasterowanym album
 • Niepublikowany do tej pory koncert Winos Live In London ’92 na 180g podwójnym winylu i CD
 • Remaster wszystkich nagrań zrealizowany pod okiem oryginalnego producenta płyty i czlonka grupy & X-Pensive Winos, Steve’ego Jordan’a
 • 88-stronicowa, oprawiona w skórę książeczka okładkowa z nigdy nie publikowanymi zdjęciami i ręcznie pisanymi przez Keitha tekstami
 • Materiały promocyjne z trasy Main Offender: kostka do gry na gitarze, naklejka, plakat i wiele więcej!

„Main Offender” – Lista utworów:

 1. 999
 2. Wicked As It Seems
 3. Eileen
 4. Words Of Wonder
 5. Yap Yap
 6. Bodytalks
 7. Hate It When You Leave
 8. Runnin’ Too Deep
 9. Will But You Won’t
 10. Demon

„Winos Live In London ‘92” – Lista utworów:

 1. Take It So Hard
 2. 999
 3. Wicked As It Seems
 4. How I Wish
 5. Gimme Shelter
 6. Hate It When You Leave
 7. Before They Make Me Run
 8. Eileen
 9. Will But You Won’t
 10. Bodytalks
 11. Happy
 12. Whip It Up