Kasia „BlackKay” Bieńkowska – premiera nowej płyty „Aquarius”

facebook | instagram | spotify | youtube

 

Dokładnie dzisiaj, 20 października, ma miejsce premiera solowej płyty artystki BlackKay. Poznajcie album „Aquarius”.

 

BlackKay, a tak właściwie Kasia Bieńkowska, to artystka doskonale znana na warszawskiej scenie muzycznej. To wieloletni głos formacji White Highway oraz jeden z trzech głównych głosów Memoriału Dio (koncerty „King of Rock and Roll”). Ponadto, Kasia od kilku lat organizuje Still Of The Night – 80s Rock Live Show – koncerty w hołdzie natapirowanym włosom i hard rockowej muzyce lat 80tych.

20 października 2021 to wyjątkowy dzień dla BlackKay. To właśnie dzisiaj ma miejsce premiera pierwszej solowej płyty, nad którą artystka pracowała od pewnego czasu. „Aquarius” to mini album, na którym znajdziemy 5 autorskich utworów. Jest to wyjątkowe wydawnictwo, ponieważ odpina wokalistce łatkę z napisem „80s hard and heavy” i prowadzi słuchaczy w zupełnie inne rejony muzyki rockowej. Jak zdradza nam Kasia:

Jestem bardzo ciekawa, jak dotychczasowi słuchacze odbiorą tę płytę. Cieszę się, że wreszcie udało się ją zamknąć i, że mogę się z Wami podzielić efektami! Tworząc muzykę na „Aquariusa” chciałam pokazać inne odcienie mojej twórczości, inaczej zaśpiewać (i zagrać :)), ale przede wszystkim marzyłam, aby wreszcie „przetransportować” muzykę z mojej głowy do rzeczywistości.

 

Płytę zakupić można poprzez bezpośredni kontakt z BlackKay!
<tutaj>

 

BlackKay – Aquarius

 

Skąd w ogóle wzięła się nazwa albumu?

„Aquarius” to łacińska nazwa gwiazdozbioru Wodnika. Jestem zodiakalnym wodnikiem i odczuwam wszystkie „przejawy” tego znaku w mojej osobowości… : ) (śmiech). Oczywiście nie wierzę, że cokolwiek może mieć wpływ na nasz los oprócz nas samych, ale te cechy przypisywane wodnikom bardzo do mnie pasują : ) Stąd też ta nazwa.

Autorką muzyki i tekstów piosenek, które znajdziemy na płycie „Aquarius” jest BlackKay. Współautorem singla „Deep Blue„, który poznaliśmy już jakiś czas temu, jest Paul Polish Gromadzki, który na płycie odpowiedzialny jest również za partie gitarowe i basowe. Na basie usłyszymy również Marka Majewskiego, który nagrał swoje partie w utworze „Światło. Cień” oraz „Bring Me The Light”. Na perkusji z kolei udzielał się Przemek Pawlas. Miksem i masteringiem zajęli się: Marek Majewski (Bring Me The Light, Światło.Cień), Andrzej Karp (Deep Blue), Marian Lech (Deep Blue, Orion, Insane).

Tak współpracę podsumowuje sama Kasia:

Dziękuję chłopakom z całego serducha za trud i pracę włożoną w ten projekt. Odwalili kawał dobrej roboty i zrobili to na 300% swoich możliwości. Nic by się nie udało, gdyby nie ich pomoc i cierpliwość do mnie (śmiech).

Kup album „Aquarius”!
<tutaj>