„Czy Już Zawsze Będzie Źle?” Danziger odpowie

Niedawno wydali nową, drugą płytę, a parę dni temu miała miejsce premiera drugiego singla. Jednak dziś skupmy się na tym pierwszym 😉

 
„Czy Już Zawsze Będzie Źle?” to drugi pełnowymiarowy album w dorobku trójmiejskiego zespołu Danziger. Do tej pory kapela była głównie kojarzona z melodyjnym punk rockiem. Na nowej płycie zespół zaskakuje i pokazuje swoje szerokie inspiracje, równocześnie nie zrywając z alternatywnym brzmieniem. Jest tu melodyjny punk, alternatywny rock, elementy popu, a nawet mroczne country. Tekstowo wciąż jest politycznie, ale też bardzo osobiście i emocjonalnie. Muzycznie zespół dojrzał, materiał jest świetnie zrealizowany i wyprodukowany. Został nagrany w studiu Custom34 – jednym z najlepszych tego typu miejsc w Polsce. Ta płyta to trzynaście premierowych kawałków pełnych młodzieńczej energii, a równocześnie przedstawiających niezbyt optymistyczny obraz życia młodych ludzi. Samotność, alienacja, niezrozumienie, rozczarowanie światem – to wszystko jest na tej płycie. Mimo tego, Danziger daje też resztkę nadziei, że „nie zawsze będzie źle”. 
 
Album został nagrany i zmiksowany przez Kubę „Kikuta” Mańkowskiego, znanego ze współpracy m.in. z Behemoth, Me And That Man, Justyną Steczkowską i Sylwią Grzeszczak. 
 
Fizyczną dystrybucją płyty zajmuje się S7 Records przez sklep Klub Płytowy, a cyfrową – Warner Music Poland.
 
Płytę promują dwa single i teledyski: punkowy i polityczny kawałek „Kolce”, oraz utwór o zupełnie innym klimacie – mroczne i refleksyjne gothic country, jakim jest „Na swoim miejscu”.
 
Danziger w składzie:
Tytus Skiba – wokal, gitara
Ania Stodulska – bas
Jarek Bancarzewski – bębny
 
 
O singlu „Na Swoim Miejscu”:
„Na Swoim Miejscu” to drugi singiel z nowej płyty trójmiejskiego zespołu Danziger pt. „Czy już zawsze będzie źle?”. W tym kawałku grupa znacznie wykracza poza granice stylistyki, z jakiej dotąd była znana. „Na swoim miejscu” to mroczny blues i posępne country, z którym koresponduje refleksyjny tekst. Premiera albumu „Czy już zawsze będzie źle?” miała miejsce 1 grudnia. 
 
 
Teledysk „Na swoim miejscu”: https://youtu.be/o6uCNnqnWD4?si=dl3_6OaxncqB6QgH
 
 
 
Sociale kapeli: