Jurek Owsiak ma koronawirusa – „Dbajcie o siebie”

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta, źródło

 

Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podzielił się rano na swoim facebooku informacją o pozytywnym teście na koronawirusa. Jurek Owsiak zaznacza również, że był pewien, że jest to po prostu zwykła grypa.

 

Za Fundacją WOŚP oraz Jurkiem Owsiakiem bardzo intensywny okres. Realizowane są kolejne zakupy w ramach tegorocznej styczniowej zbiórki. Zawsze towarzyszą temu liczne spotkania, wywiady. Mimo przestrzegania wszelkich zasad reżimu sanitarnego – prezes fundacji nie czuł się najlepiej. Jak sam zaznacza: Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz. Owsiak swoje objawy opisuje jako typową grypę: ból mięśni, wysoka gorączka.

W związku z pozytywnym testem na koronawirusa cała Fundacja przeszła na pracę zdalną. A Jurek wraz z rodziną poddany jest izolacji. Dziękuje również wszystkim, którzy z wirusem walczą:

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy. Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących – mocno tulimy do serca. Walczymy!

Poniżej możecie przeczytać całą wypowiedź Jurka Owsiaka: