Iron Maiden: nowe animowane wideo do utworu „The Writing On The Wall”

 

Dosłownie kilka godzin temu swoją premierę miał nowy singiel zespołu Iron Maiden. Do utworu „The Writing On The Wall” stworzono animowane wideo, które obejrzeć możecie poniżej.

 

Iron Maiden zaprezentowali nowy utwór – „The Writing On The Wall”. Kawałek jest zapowiedzią nadchodzącego albumu grupy. Jednak jego szczegóły nie są jeszcze znane. Singiel stworzył gitarzysta Adrian Smith wraz z wokalistą Brucem Dickinsonem.

Do utworu stworzono animowane wideo, za które odpowiedzialny jest Bruce Dickinson. Przedstawione animacje to wizja muzyka, które zrealizowali twórcy z Pixara – Mark Andrews i Andrew Gordon. Należy dodać, że panowie mają już na koncie ponad 50letnie doświadczenie w animacji, między innymi przy: “Iniemamocni”, “Ratatuj”, “Merida Waleczna”, “Potwory i spółka” czy “Gdzie jest Nemo?”.

 

 

Przy pracy nad teledyskiem pracowało ponad 60 osób z 13 różnych krajów. Jak mówi Bruce Dickinson:

Miałem dość jasną koncepcję wizualizacji do tej piosenki i kiedy przez Zooma spotkałem się z Markiem i Andrew, szybko zdałem sobie sprawę, że nadajemy na tych samych falach. Było jeszcze lepiej, kiedy dołączył do nas Nicos i jego młoda ekipa z BlinkInk. Nasze cotygodniowe calle to była w równym stopniu kreatywna praca, co dobra zabawa. Jestem bardzo dumny z tego teledysku. W zasadzie wyszedł nam minifilm. Wiedziałem, że się uda, kiedy Mark pokazał mi szkic scenariusza i storyboardy. Czułem, że razem stworzymy coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że fani się z nami zgodzą. Prawdę mówiąc, to wideo stworzyli właśnie fani Maiden.

 

Iron Maiden – The Writing On The Wall