Iron Maiden – nowa płyta „Senjutsu” w całości do posłuchania w sieci

 

Dokładnie dzisiaj, w dniu premiery, zespół Iron Maiden opublikował całą nową płytę „Senjutsu”. Krążka można posłuchać w serwisach streamingowych.

 

Premiera płyty „Senjutsu” ma miejsce dzisiaj – 3 września. Jest to siedemnasty album w dorobku grupy. Na krążku znajdziemy 10 premierowych kompozycji, co daje nam 82 minuty nowego grania. Za okładkę, którą ocenić możecie powyżej, odpowiedzialny jest Mark Wilkinson.

„Senjutsu” to jednocześnie pierwszy album Iron Maiden od sześciu lat. Materiał na nią został zarejestrowany w Paryżu, a nad samym brzmieniem czuwali producent Kevin Shirley oraz Steve Harris. Tytuł wydawnictwa można luźno przetłumaczyć jako „taktyka i strategia”.

Dlaczego zespół postanowił wrócić do Paryża? Jak zdradza Steve Harris:

Zdecydowaliśmy się znów nagrywać w studiu Guillaume Tell we Francji z uwagi na wyluzowaną atmosferę tego miejsca. Wyposażenie jest idealne do naszych potrzeb. Kiedyś było tu kino, więc są wysokie sufity i znakomita akustyka. Nagrywaliśmy ten album w ten sam sposób, co „The Book of Souls” – pisaliśmy piosenkę, graliśmy próbę, a potem rejestrowaliśmy na świeżo.

 

Iron Maiden – Senjutsu (Official Audio)

 

Iron Maiden – „Senjutsu” – tracklista płyty:

  1. Senjutsu (8:20)
  2. Stratego (4:59)
  3. The Writing On The Wall (6:13)
  4. Lost In A Lost World (9:31)
  5. Days Of Future Past (4:03)
  6. The Time Machine (7:09)
  7. Darkest Hour (7:20)
  8. Death Of The Celts (10:20)
  9. The Parchment (12:39)
  10. Hell On Earth (11:19)