Gdynia ROCKZ! czyli morze i rock

Dzisiaj chciałabym przybliżyć Wam kolejny muzyczny festiwal – Gdynia ROCKZ! Tym razem nad naszym pięknym Bałtykiem. Trzy dni dobrej, rockowej zabawy przy muzyce osiemnastu trójmiejskich zespołów. Co Wy na to?

Już niespełna miesiąc pozostał do organizowanego przez ROADHOG BOOKING festiwalu Gdynia ROCKZ! Podczas trzech dni festiwalu, który odbędzie się w Gdyni, w Podwórko Art/ Scena UCHO, będzie można posłuchać aż osiemnastu zespołów z trójmiasta. Myślę, że część z nich jest Wam dobrze znana.

Festiwal zaczyna się w piątek, 19 maja.  Jego hasło to „Hardrockowy Piątek”. Tego dnia zagrają dla Was:

Arshenic. Jest to gdański zespół, który funkcjonuje na polskiej scenie już od 15 lat. Większą popularnością cieszą co prawda np. w USA, Grecji, Holandii, Anglii, Portugalii czy Chile niż w Polsce, ale naprawdę warto wybrać się na koncert. W ich muzyce słychać wpływy art rocka, rocka progresywnego, dark rocka, goth metal, molodic metal i alternatywnego metalu.
FB: https://www.facebook.com/Arshenic

Hellvoid czyli zespół, w który składa się z wokalisty, perkusisty i…. dwóch basistów! Muzyka wykonywana przez nich określana jest jako bass’ n’roll/dual bass doom.
FB: https://www.facebook.com/hellvoidband

Carnage czyli zespół, który w swojej twórczości łączy metal i rock’n’roll. Może właśnie daltego ich koncerty są tak energetyczne. Powinni trafić w gusta zarówno miłośników ciężkiego brzmienia, jak i nieco bardziej melodyjnych rytmów. Carnage to energia, dobra zabawa i autentyczne podejście do muzyki.
FB: https://www.facebook.com/carnage.ce

MadSeed czyli niedawno reaktywowany zespół z Gdyni, którego „inspiracje są zakorzenione w scenie Seattle”. Melodyjność i chwytliwe riffy to znaki rozpoznawalne tej formacji.
FB: https://www.facebook.com/madseed00

StoneRiver to „mocne reminiscencje rozszalałej w latach dziewięćdziesiątych sceny grunge”. Jako swoje muzyczne inspiracje wymieniają Led Zeppelin, AC/DC, Mötley Crüe czy TSA. Zespół stawia na muzykę, którą puszczają rockowe stacje radiowe. 
FB: https://www.facebook.com/zespolstoneriver

Sad’n Suspect to czwórka doświadczonych muzyków, których inspiracje wywodzą się z pop punk czy rock. Na scenie prezentują energetyczne show, którym zjednują sobie coraz więcej słuchaczy. 
FB: https://www.facebook.com/sadnsuspect

Po „Hardrockowym Piątku” czas na „Ciężką sobotę”. Tego dnia będziecie mogli zobaczyć:

Distant Dream czyli trójmiejski zespół wykonujący przebojową muzykę instrumentalną, osadzoną w rocku. Połączenie wpadających w ucho melodii oraz wirtuozerii. A to wszystko przesiąknięte miłością do tworzenia muzyki.
FB: https://www.facebook.com/distantdreammusic

Source of Mary to połączenie nowoczesnego metalu i progresywnej muzyki. W twórczości zespołu nie brakuje melodii tak w  riffach, jak i wokalach. Idealne połączenie nastrojowych momentów z ciężką, przepełnioną riffami muzyką.
FBhttps://www.facebook.com/sourceofmary

Sunday at 9 to trójmiejska formacja, „która swoją muzyką wpisuje się w ramy szeroko pojętego metalu”. Mamy tu więc i groove metal i progresive metal. 
FB: https://www.facebook.com/sundayat9band

Death Crusade, to pokłosie Filth of Mankind. Krzyczą głośno o aktualnych problemach. I robią to bezlitośnie, prosto w twarz. Coś dla miłośników crust i d-beatu.
FB: https://www.facebook.com/deathcrusadepunk

I.N.C czyli Insane Noise Creator – krótko: progresive thrash, heavy, punk music. I wszystko w tym temacie
FB: https://www.facebook.com/InsaneNoiseCreator

Zenith – to młody zespół z Trójmiasta. Swoją muzykę określają jako blackened thrash.
FB: https://www.facebook.com/zenithband666

„Alternatywna niedziela” natomiast to hasło ostatniego dnia festiwalu. I faktycznie, po sobocie, czas się nieco wyciszyć. Ale nie za bardzo. Tego dnia (21 maja) w Gdyni wystąpią:

Human Analog – projekt słownomuzyczny związany z kolektywem Maximum Gulliver, mental rockiem oraz chimerycznym czuwaniem.
FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083234543433

Kiev Office to grupa, która powstała w 2007 roku w Gdyni. Mamy tu i głośne melodie i rytmiczne, abstrakcyjne teksty. FB: https://www.facebook.com/kievoffice

St. John z kolei to „melodie końca świata, ponure teksty i harmoniczna melancholia”. Jest to nowy zespół na polskiej scenie, za którym stoją muzycy takich zespołów jak Blindead i Octopussy.
FB: https://www.facebook.com/st.johnband

Żurawie czyli sopocko gdyński zespół, który swoją muzykę określa krótko „Noise rock i inne rzeczy”.

FB: https://www.facebook.com/ZespolZurawie

Leśne Zwierzęta to kapela, która wywodzi się z muzyki industrialnej. Ich twórczość śmiało można określić jako rock psychodeliczny z elementami elektroniki, muzyki etnicznej oraz jazzu.
FB: https://www.facebook.com/lesnezwierzeta

Lady Electric zaś to trio, które świetnie odnajduje się w klimatach między stoner rockiem i psychodelią.
FB: https://www.facebook.com/ladyelectricband

Jak więc widać, każdy miłośnik rocka i metalu znajdzie coś dla siebie. Start imprezy godzinie 17.00

Biletyb dostępne : TUTAJ