Gardłoryki Festiwal – VII edycja – 2019

 

W tym roku odbędzie się VII edycja festiwalu Gardłoryki! Gardłoryki to alternatywny festiwal muzyczny. Organizowany przez grupę przyjaciół zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Nowomiejskiej. 

 

Tegoroczna edycja odbędzie się już 29 czerwca w okolicach Nowego Miasta nad Wartą – w Lasku Guć. Wśród ogłoszonych artystów (przedstawienie na końcu artykułu) znaleźli się: Boys in Black, Zimna Wojna, Bright Ophidia, Alians, Okrütnik, Crystal Viper. 

Dodatkowe atrakcje to strefa dla dzieci, o którą zadba Ciotka Anka i jej Skakanki. Nie zabraknie również strefy bistro.

Gardłoryki to festiwal bezpłatny!

Szczegóły wydarzenia.

 

Okrütnik

Styl zespołu kreowany jest na nawiązujący do lat 80. i 90. Klasyczny black metal z wpływami muzyki thrash metalowej i death metalowej. Pod koniec 2018 r. ogłoszono trasę „The Last Warrior Tour” zespołu Turbo z okazji XXX-lecia ukazania się albumu „Ostatni Wojownik”, na której supportem został Okrütnik. Wspólnie z początkiem trasy ukazała się debiutancka epka.

 

 

ALIANS!

Polski zespół punkowy, powstały w 1990 roku w Pile. Grają oryginalną mieszankę muzyki punk, hardcore, folk, reggae i ska, która zyskała miano „pilskiego brzmienia” inaczej punky reggae.

 

 

 Bright Ophidia!

Zespół Bright Ophidia powstał w 1998 r. w Białymstoku z zamiarem grania nowoczesnego progmetalu. Grupa na koncie ma cztery oficjalnie wydane albumy, które zostały świetnie przyjęte przez krytyków i słuchaczy. Bright Ophidia wystąpiła na wielu festiwalach czy różnych imprezach w kraju. Wielkim sukcesem zespołu w 2012 r. był występ przed amerykańską supergrupą Adrenaline Mob, w której udzielał się m. in. Mike Portnoy – ex perkusista Dream Theater . Od 2015 r. zespół aktywnie koncertuje w kraju i za granicą. Jako jedyny polski wykonawca pojawi się na festiwalu Prog in Park w Warszawie. 

 

 

ZIMNA WOJNA!

Kapela założona we Wrocławiu w 2016 r. Ich filozofia sprowadza się do jednego zdania: „Gramy nieczysto, ale za to nierówno!”. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w towarzystwie Chelsea, Booze&Glory, The Analogs, Sex Bomba, Defekt Muzgó, GAGA Zielone Żabki, Prawda czy Sedes. Występ na Gardłorykach 2019 jest częścią trasy promującej debiutancki krążek – „Nienawidzę”.

 

 

Boys In Black!

Zespół stworzony specjalnie dla wsparcia dźwiękiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 r. Ekipa, która się skrzyknęła w tym celu, to czterej młodzieńcy w wieku od 12 do 13 lat + jeden osobnik o ciemnej rockowej przeszłości, który dla wielu z Was będzie zaskoczeniem.
Boys in Black to band hołdująco-coverujący, grający klasykę rocka. Zespół ma na koncie wspólne występy z grupą Hunter, Transgresja czy Nocny Kochanek, wiele koncertów charytatywnych i udział w dwóch edycjach WOŚP.

 

 

Crystal Viper!

Założony w 2003 r. przez Martę Gabriel. W 2006 r. zmienił się z projektu w regularną kapelę. Debiutancki album „The Curse Of Crystal Viper” ukazał się na początku 2007 r. Drugi, zatytułowany „Metal Nation”, został wydany w 2009 r. Trzeci album studyjny „Legends” (z tekstami opartymi na starych polskich legendach i opowiadaniach) ukazał się rok później, a w 2012 r. powstała płyta „Crimen Excepta” – odnosząca się do tematu czarownic i świętej inkwizycji. W 2013 r., po kilku koncertach w takich krajach jak: Słowacja, Czechy, Polska, Niemcy, Szwajcaria, Hiszpania, Szwecja i Dania, grupa powróciła do studia, aby nagrać piąty krążek „Possession”. Z powodu problemów zdrowotnych wokalistki i założycielki zespołu zespół zawiesił działalność. Jesienią 2016 r. wiedźma wróciła! Album powrotny zatytułowany „Queen Of The Witches” został wydany w lutym 2017 r. przez Barta Gabriela (znanego ze współpracy z CIRITH UNGOL, PAGAN ALTAR, HEXX lub SACRED STEEL). Okładka została stworzona przez legendarnego niemieckiego artystę Andreasa Marschalla, znanego z kultowych dzieł sztuki, które stworzył dla RUNNING WILD, BLIND GUARDIAN czy KREATOR. Rok później ukazała się specjalna, limitowana EP-ka zatytułowana „At The Edge Of Time”, zawierająca 5 nowych utworów.