Frozen Night – heavy alternative metal prosto z Zakopanego!

facebook | instagram | youtube

 

Frozen Night jest zespołem nietypowym. Członkowie grupy uwielbiają bawić się muzyką, przez co ciężko ostatecznie było nazwać obrany gatunek. Stąd pomysł, aby samozwańczo nazwać tworzoną muzykę „heavy alternative metal”.

 

Zespół swoich początków sięga 2017 roku. Głównym założycielem grupy jest Kacper Puchała, który do dzisiaj zasiada za zespołową perkusją. Obecnie skład zespołu dodatkowo tworzą: Mikołaj Wirowski (wokalista z niesamowicie ciekawą barwą głosu oraz znakomity tekściarz), Szymon Wajda (gitarzysta prowadzący, kompozytor), Bartosz Klamerus (gitarzysta rytmiczny/prowadzący) oraz Maksymilian Bieniara (basista). Wszyscy członkowie to pasjonaci muzyki w każdej postaci z dominującym zamiłowaniem do cięższych brzmień.

Motywem przewodnim zespołu do tworzenia muzyki to przede wszystkim teksty, które mają charakter autobiograficzny z przekazem podprogowym. Powstają one na skutek osobistych doświadczeń muzyków. Do tego należy dodać bogate i złożone linie melodyczne grane przez gitary oraz ciężkie i niskie rejestry grane przez bas i perkusję. Wszystko to tworzy idealną całość, która zaowocowała wyjątkowym brzmieniem charakterystycznym dla zespołu Frozen Night.

 

Frozen Night – Nothingness (Remastered)

 

Już rok później grupa wydała pierwszy singiel – „Nothingness”. Utwór ten był pierwszym krokiem w stronę mediów i został ciepło przyjęty przez fanów. Kolejne koncerty zespołu opierały się wokół promocji wspomnianego singla. Jego wznowiona wersja ukaże się na nadchodzącej płycie “In Vain”.

W 2019 roku Frozen Night publikuje drugi singiel – „Home”. Kawałek ten odznacza się zdecydowanie najcięższym brzmieniem w historii całego zespołu. Opowiada o traumatycznych przeżyciach w domu, czyli miejscu, które powinno być azylem dla każdego człowieka. Traumę symbolizuje mara, która nawiedza podmiot liryczny pozostawiając trwały ślad na jego psychice. Jeszcze w tym samym roku zespół organizuje trasę „Frozen Tour” promującą singiel „Home”.

 

 

Frozen Night nie zwolnili jednak tempa. Po świetnie przyjętej trasie, zespół wrócił do sali prób i już pod koniec 2020 roku swoją premierę miał debiutancki, ponad czterdziestominutowy album zatytułowany „In Vain„. Krążek zawiera 8 autorskich kawałków.

Zespół przez 3 lata zagrał dziesiątki koncertów, zaczynając od klubów mieszczących 300 osób, kończąc na prywatnych festiwalach odwiedzając przy tym takie miasta jak: Kraków, Katowice, Nowy Sącz, Tarnów, Nowy Targ oraz Zakopane.

 

Frozen Night – The Alley of Apathy