Flying Hammer Experiment – zespół natchniony metalem lat 90.

 

FLYING HAMMER EXPERIMENT

 

Wszystko zaczęło się lata temu. Jeszcze za czasów taniego piwa i dobrych imprez gdzie grupa dzieciaków: Pudel, Wawrzyk i Łapa postanowiła spełnić swoje marzenia i założyć zespół, który miał być natchniony metalem lat 90.

 

W zespole pojawiali się i odchodzili różni muzycy. Niektórzy pograli trochę dłużej. Z innymi nie udało się dogadać już na początku. Materiał był przerabiany pod różnych wokalistów. Flying Hammer Experiment wciąż szukał swojej ścieżki.

W końcu powstaje pierwsza EPka zespołu. „Lepka” zostaje wydana własnymi siłami.

Tak „Lepkę” ocenia Harlequin na łamach Dark Planet:

Trzy utwory zamieszczone na tym wydawnictwie w opinii muzyków tej formacji utrzymane są w konwencji stoner core’a i po zapoznaniu się z tą płytą ciężko jest się z tym nie zgodzić. Ciężkie, brudne, proste riffy… (…) Na całe szczęście w tych dźwiękach doskonale słychać jaką muzykę chcą tworzyć Ci ludzi ludzie. Na kilometr cuchnie od niej tanią brandy spożytą w jakimś saloonie w Arizonie w dobrym towarzystwie.

Zespół Flying Hammer Experiment dalej się rozwija. Mają miejsce kolejne przemieszania w składzie. Wiosną 2017 miejsce na miejsce Heavego wskakuje Słony i w takim wydaniu zespół działa po dziś starając się wskrzesić metal z lat 90.

Obecnie zespół tworzy i koncertuje w składzie:

Kostar – wokal | Keme – gitara | Pudel – gitara | Słony – bas | Jolek – perkusja

 

 

Przed nami przygotowania do drugiej EPki. Materiał tworzony jest pod profesjonalnym uchem rybnickiego No Fear Records, gdzie wszystkie utwory doczekają się mixu i masteringu. Okładką i wydaniem fizycznym płyty również i tym razem zajmuje się zespół. Całość światło dzienne ujrzy w styczniu 2020 roku.