Farben Lehre odświeża utwór „Samo życie” z 1996 roku

 

Poznaliśmy kolejny singiel, który promuje nowe wydawnictwo formacji Farben Lehre. Grupa świętuje w tym roku 35lecie działalności i z tej okazji światło dzienne ujrzał między innymi album „Pieśni XX Wieku”.

 

35 lat – dokładnie tyle lat temu powstała formacja Farben Lehre. Zespół na polskiej scenie muzycznej istnieje do dziś, cały czas powiększając grupę swoich odbiorców. Z okazji jubileuszu grupa postanowiła odświeżyć kilka starych kawałków oraz stworzyć kolaborację z zespołem Sexbomba, który również w tym roku obchodzi swoje urodziny.

Na 35lecie swojej działalności muzycznej, zespół Farben Lehre zaplanował nowe wydawnictwa: „Pieśni XX Wieku”, „Farben Lehre akustycznie” oraz „Farben Lehre & Sexbomba”. Z kolei na końcówkę roku zaplanowano album „Friends for Friends”. Znajdą się na nim znane, Farbenowe utwory w nowych aranżacjach, które będą wykonane przez zaprzyjaźnione z zespołem kapele. (więcej o wydawnictwach poczytacie w naszym poprzednim artykule – tutaj)

Teraz w sieci pojawił się odświeżony utwór „Samo życie”. Kawałek pochodzi z albumu „Zdrada”, który swoją premierę miał w 1996 roku. Dlaczego zespół wybrał akurat tą piosenkę?

Są takie piosenki, które ewidentnie posiadają w sobie spory potencjał, ale czasem niezwykle trudno jest go wyrazić i zrealizować w sposób przekonywujący. Niby wszystko ok, ale tak jakoś za szybko, za chaotycznie i za mało wyraziście. Pracując nad „PIEŚNIAMI XX WIEKU”, postanowiliśmy zrobić drugie podejście do tej nieco zapomnianej kompozycji z odległej przeszłości. Uznaliśmy, że zarówno słowa, jak i dźwięki, mogą idealnie sprawdzić się w nowej, pulsującej w rytmach reggae, spokojniejszej odsłonie.

Zespół pracując nad nową wersją, dodał trzecią zwrotkę oraz nieznacznie poprawił tekst utworu. Obecnie „Samo życie” jest swoistym pomostem pomiędzy pozostałymi, bardziej dynamicznymi utworami na płycie Pieśni XX wieku.

FARBEN LEHRE – Samo życie