Farben Lehre – 35 lecie scenicznej działalności zespołu

Źródło zdjęcia: główny profil fb zespołu

 

W tym rocku przypada jubileusz zespołu Farben Lehre. Grupa będzie świętować 35 lać istnienia na polskim podwórku muzycznym. Zobaczcie, co zespół zaplanował z tej okazji.

 

35 lat – dokładnie tyle lat temu powstała formacja Farben Lehre. Zespół na polskiej scenie muzycznej istnieje do dziś, cały czas powiększając grupę swoich odbiorców. Z okazji jubileuszu grupa planuje odświeżyć kilka starych kawałków oraz stworzyć kolaborację z zespołem Sexbomba, który również w tym roku obchodzi swoje urodziny.

Na 35lecie swojej działalności muzycznej, zespół Farben Lehre zaplanował nowe wydawnictwa. Jeszcze w marcu swoją premierę będzie mieć płyta „Pieśni XX wieku„, „Farben Lehre akustycznie” oraz „Farben Lehre & Sexbomba„. Z kolei na końcówkę roku zaplanowano album „Friends for Friends” na którym posłuchamy znane, Farbenowe utwory w nowych aranżacjach, które będą wykonane przez zaprzyjaźnione z zespołem kapele.

 

Farben Lehre – nowe wydawnictwa na XXXV lecie zespołu

CD „PIEŚNI XX WIEKU” (wersja classic & deluxe) – premiera / marzec 2021

Czyli powrót do korzeni. Zespół chce odświeżyć na nowo 15 wybranych utworów, które pochodzą z pierwszych czterech albumów formacji. Dodatkowo będą również dwa covery. A wersja deluxe zawierać będzie DVD Farben Lehre Akustycznie (koncert w warszawskim klubie Hybrydy 16 grudnia 2018 roku).

Współczesne aranżacje oraz wykonanie utworów w całkowicie odmiennym składzie owocuje świeżym życiem i oddechem dla tych mocno już „oldschoolowych” dźwięków. Cały materiał przygotowaliśmy oraz nagraliśmy w płockim FL STUDIO Konrada Wojdy i musimy jednoznacznie przyznać, że efekt finalny jest dla nas – jako twórców – w 100% satysfakcjonujący.


Winyl + DVD „FARBEN LEHRE Akustycznie” – premiera / marzec 2021

To 13 kawałków zespołu w akustycznych wersjach, które pochodzą ze studyjnego albumu Trzy Dekady z 2016 roku. Wydawnictwo zostanie wzbogacone o DVD Farben Lehre Akustycznie z koncertu w warszawskim klubie Hybrydy z 16 grudnia 2018 roku.

Za realizację i montaż obrazka odpowiada zaprzyjaźniona ekipa z BLOOM TV, natomiast dźwiękiem z koncertu zajęło się płockie FL STUDIO. Jesteśmy przekonani, że zarówno winyl, jak i dvd to nie lada gratka dla koneserów oraz zwolenników tego, jakże odmiennego oblicza „chłopaków z Mazowsza” i ich zaproszonych gości…

Winyl-Split „FARBEN LEHRE & SEXBOMBA” – premiera / marzec 2021

W związku z tym, że obie kapele w bieżącym roku obchodzą swoje 35 urodziny, postanowiliśmy przygotować jakąś specjalną niespodziankę, czyli zagrać razem na trasie PUNKY REGGAE live 2021, jak również pojawić się na wspólnej, okazjonalnej płytce. Na jubileuszowym krążku znajdzie się po jednym, premierowym utworze autorskim jubilatów oraz po jednym coverze wzajemnym – czyli FARBEN LEHRE zaprezentuje utwór SEXBOMBY i na odwrót. Do winyla będzie dołączona płytka CD, z tym samym zestawem kawałków. Razem możemy więcej…

2CD „FRIENDS FOR FRIENDS” – premiera / druga połowa 2021

Będzie to okazjonalny, jedyny w swoim rodzaju dwupłytowy album, na którym znajdziemy wybrane utwory zespołu Farben Lehre, ale wykonane przez inne, zaprzyjaźnione kapele.

To faktycznie pierwszy i z dużym prawdopodobieństwem ostatni tego typu projekt w naszej historii, więc jesteśmy nim mocno zaaferowani i bardzo ciekawi ostatecznych efektów. Jesteśmy przekonani, że niejedna wersja „a’la farben lehre” pozytywnie zaskoczy nas jako twórców i Was jako słuchaczy…

 

Wszystkie wydawnictwa można już zakupić w preorderach – tutaj.

 

FARBEN LEHRE – Farben Lehre

 

Farben Lehre pochodzi z Płocka. Zespół został założony w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy (w zespole do dziś) oraz Marka Knapa. Już cztery lata po założeniu grupa była jednym z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Rok później światło dzienne ujrzała pierwsza płyta – Bez pokory. Od 2004 roku formacja zainicjowała trasę koncertową Punky Reggae Live, która, z kilku letnią przerwą, ma miejsce do dziś.

Łącznie zespół Farben Lehre ma na koncie 15 albumów.  

Obecnie grupę tworzą:

  • Wojciech Wojda – śpiew, teksty (od 1986)
  • Konrad Wojda – śpiew, gitara (od stycznia 1999)
  • Filip Grodzicki – śpiew, gitara basowa (od kwietnia 1999)
  • Gerard Klawe – perkusja (od 2017)