Farben Lehre odświeża utwór „Przemiany” zapowiadając płytę Pieśni XX Wieku

 

Poznaliśmy pierwszy singiel, który zapowiada nowe wydawnictwo formacji Farben Lehre. Grupa świętuje w tym roku 35lecie działalności i z tej okazji światło dzienne ujrzy między innymi album „Pieśni XX Wieku”.

 

35 lat – dokładnie tyle lat temu powstała formacja Farben Lehre. Zespół na polskiej scenie muzycznej istnieje do dziś, cały czas powiększając grupę swoich odbiorców. Z okazji jubileuszu grupa planuje odświeżyć kilka starych kawałków oraz stworzyć kolaborację z zespołem Sexbomba, który również w tym roku obchodzi swoje urodziny.

Na 35lecie swojej działalności muzycznej, zespół Farben Lehre zaplanował nowe wydawnictwa. Jeszcze w marcu swoją premierę będzie mieć płyta „Pieśni XX Wieku„, „Farben Lehre akustycznie” oraz „Farben Lehre & Sexbomba„. Z kolei na końcówkę roku zaplanowano album „Friends for Friends„. Znajdą się na nim znane, Farbenowe utwory w nowych aranżacjach, które będą wykonane przez zaprzyjaźnione z zespołem kapele. (więcej o wydawnictwach poczytacie w naszym poprzednim artykule – tutaj)

Teraz w sieci pojawił się odświeżony utwór „Przemiany”, który zapowiada płytę „Pieśni XXI Wieku”. Czyli swoisty powrót do korzeni. Zespół chce odświeżyć na nowo 15 wybranych utworów, które pochodzą z pierwszych czterech albumów formacji. Dodatkowo będą również dwa covery. Udostępniony poniżej kawałek ukazał się w czerwcu 1989 roku.

Ta historycznie istotna kompozycja, bez wątpienia okazuje się wyjątkowo reprezentatywnym pomostem dźwiękowo-przekazowym, pomiędzy tym, co płocka kapela miała do zaproponowania ponad 30 lat temu, a tym co muzycy prezentują w obecnym czasie. Utwór, w swojej nowej wersji nie utracił tego nowofalowo-rockowego sznytu z lat 90-ych, a z drugiej strony został wzbogacony o szczyptę współczesnej świeżości i nowocześniejszego brzmienia.

FARBEN LEHRE – Przemiany