Dezerter utworem „Dzień dobry, dzień zły” zapowiada nadchodzącą płytę „Kłamstwo to nowa prawda”

 

Dezerter kolejnym utworem zapowiada nową płytę „Kłamstwo to nowa prawda”. W sieci dostępny jest singiel zwiastujący nadchodzące wydawnictwo – „Dzień dobry, dzień zły”.

 

29 stycznia 2021 roku swoją premierę będzie miała najnowsza płyta zespołu Dezerter. Album „Kłamstwo to nowa prawda” powstał w czasie trwającej właśnie epidemii. Ten trudny czas zespół spożytkował na pracę, której owocem jest dziewięć intensywnych w treści utworów, okraszonych charakterystycznym dezerterowym brzmieniem. Materiał jest krótki, zwarty i nie zawiera ani jednego zbędnego dźwięku. 

Okładka płyty prezentuje się następująco:

 

Dezerter do współpracy nad płytą zaprosił Kubę Galińskiego, z którym realizował EP „Nienawiść 100%”, a za mastering odpowiedzialny był Jason Livemore ze studia The Blasting Room w Kolorado.

Lista utworów, które znajdziemy na płycie „Kłamstwo to nowa prawda„:
  1. Kłamstwo to nowa prawda
  2. Punkt bez powrotu
  3. Wszystkie lęki świata
  4. Zegar zagłady
  5. Odwet
  6. Dzień dobry, dzień zły
  7. Idziemy po was
  8. Izolacja
  9. Brunatny

Utwór „Dzień dobry, dzień zły” to kolejny singiel, które zwiastuje nadchodzącą płytę. Do tej pory poznaliśmy już tytułowy kawałek (posłuchaj tutaj). Muzykę napisał Robert Matera, słowa – Krzysztof Grabowski. Utwór został nagrany w składzie: Robert „Robal” Matera na wokalu i gitarze, Jacek Chrzanowski na gitarze basowej i wokalu oraz Krzysztof Grabowski na perkusji.

 

Dezerter – Dzień dobry, dzień zły