Deep Purple kolejnym kawałkiem zapowiadają nadchodzącą płytę „Turning To Crime”

 

W sieci dostępny jest już kolejny singiel, którym formacja Deep Purple zapowiada nadchodzącą nową płytę. Poznajcie kawałek „Oh Well” z repertuaru Fleetwood Mac.

 

Od jakiegoś czasu Deep Purple trzymał swoich fanów w niepewności. Zespół stopniowo zdradzał w swoich social mediach zapowiedzi, które zwiastowały coś nowego. Teraz wiemy, że grupa pracowała nad nowym albumem, którego premiera już wkrótce!

Turning To Crime” będzie dwudziestym drugim studyjnym albumem zespołu Deep Purple. Światło dzienne ujrzy już 26 listopada. Płyta będzie wyjątkowa, ponieważ znajdziemy na niej przeróbki utworów nagrane przez innych artystów. Jest to zarazem pierwsze tego typu wydawnictwo w dorobku zespołu. Za produkcję krążka odpowiada Bob Ezrin.

Album „Turning To Crime” będzie dostępny w formie limitowanego, kolorowego vinyla 2LP, klasycznego, czarnego vinyla 2LP, jako Digisleeve CD, Jewelbox CD oraz w formie cyfrowej.

Poniżej posłuchać możemy drugi singiel, który zapowiada nadchodzące wydawnictwo. Kawałek „Oh Well” pochodzi z repertuaru Fleetwood Mac. To klasyczny kawałek, który napisany został przez Petera Greena. Swoją premierę miał w 1969 roku.

Jak zdradza Roger Glover:

Wszyscy znają „Oh Well”, to świetna piosenka. Steve nagrał mi demo, a nigdy nie wiadomo co wymyśli Steve, bo jest bardzo kreatywny. Początek brzmi jak oryginał, ale potem nagle rakieta startuje w kosmos.

Deep Purple – Oh Well

 

Turning To Crime” tracklist:

1. 7 And 7 Is (LOVE)
2. Rockin’ Pneumonia And The Boogie Woogie Flu (Huey „Piano” Smith)
3. Oh Well (FLEETWOOD MAC)
4. Jenny Take A Ride! (MITCH RYDER & THE DETROIT WHEELS)
5. Watching The River Flow (Bob Dylan)
6. Let The Good Times Roll (Ray Charles & Quincy Jones)
7. Dixie Chicken (LITTLE FEAT)
8. Shapes Of Things (THE YARDBIRDS)
9. The Battle Of New Orleans (Lonnie Donegan/Johnny Horton)
10. Lucifer (BOB SEGER SYSTEM)
11. White Room (CREAM)
12. Caught In The Act [Medley: Going Down / Green Onions / Hot 'Lanta / Dazed And Confused / Gimme Some Lovin’]