Czochraj Bobra Fest – festiwal muzyki niezależnej z Namysłowa!

 

Czochraj Bobra Fest

 

To festiwal muzyki niezależnej. Niemalże co roku odbywa się w Namysłowie. Jak możemy przeczytać na głównym profilu facebook, podczas festiwalu możemy się bawić „w doborowym towarzystwie przy rytmach wszystkiego, co można uznać za niezależnie, niecodziennie i ciekawe„! Wydarzenie organizuje Formacja In.

Pierwsza edycja Czochraj Bobra miała miejsce w 2009 roku. Odbyła się nad zalewem w Michalicach (okolice Namysłowa). Podczas dwóch dni imprezy zagrało 15 zespołów, które zaprezentowały muzykę z pogranicza rocka, punka, punk-rocka, ska i metalu. Na scenie usłyszeć mogliśmy sporo lokalnych formacji. Już rok później odbyła się druga edycja festiwalu. Tym razem organizatorzy przenieśli wydarzenie na błonia w Namysłowie. Dzięki temu impreza miała szansę powiększyć się. Od tego momentu błonia są stałym miejscem organizowania Czochraj Bobra Fest. 

 

W 2018 roku miała miejsce X edycja Festiwalu Czochraj Bobra. Tutaj grafika przygotowana na jubileuszową edycję.

 

Coś co charakteryzuje to wydarzenie to fakt, że podczas każdej edycji organizatorzy dbają o bardzo dobre zaplecze muzyczne. Tylko podczas ostatniej edycji (2018r.) mogliśmy usłyszeć takie zespoły jak: Farben Lehre, Big Cyc, Luxtorpeda, Sexbomba, Sedes, Zwłoki, The Analogs czy Sztywny Pal Azji. Z kolei na ten rok (2020r.) zapopowiedziano już między innymi Kult, Koniec Świata, Vader, Zenek Kupatasa czy Strachy Na Lachy.

(Tegoroczna edycja niestety nie odbędzie się z powodu epidemii koronawirusa w Polsce. Szczegóły.)

 

Źródło zdjęcia.

 

Ale CBF to nie tylko muzyka! Organizatorzy stawiają na promocję regionu oraz ekologii. Nie brakuje tutaj również wydarzeń sportowych!
Chcemy pokazać, że Namysłów jest ciekawym i nowoczesnym miastem, a Zalew Michalicki jest świetnym miejscem do rekreacji i uprawiania sportów wodnych takich jak np. windsurfing. Powołaliśmy własną drużynę piłkarską FC Czochraj Bobra z którą co roku występujemy na turnieju „Wykopmy rasizm ze stadionów” na Przystanku Woodstock. Podczas naszego festiwalu każdy może spróbować swoich sił w turniejach siatkówki i badmintona.
Istotnym faktem jest również to, że festiwal cieszy się bardzo dużym lokalnym poparciem. Czochraj Bobra wygrało konkurs organizowany na portalu namyslowianie.pl na najważniejsze wydarzenie kulturalne! Wyprzedzając tym samym inne lokalne przedsięwzięcia.
 
Pamiętajcie, że w każdym festiwalowym sezonie – wszystkie drogi prowadzą na błonia w Namysłowie!
 
 

Brudne Dzieci Sida – Rzuć jakieś drobne na wino (Czochraj Bobra Fest 2017 Namysłów)

 

The Bill – Historia pewnej miłości/ Masochista (Czochraj Bobra Fest 2017 Namysłów)

 

 

Harusha – Wszyscy moi kumple (Czochraj Bobra Fest 2017 Namysłów)