Crue utworem „Pusty” zapowiada nadchodzący album

instagram | facebook | spotify | youtube | tiktok | soundcloud

 

W sieci dostępny jest utwór, którym formacja Crue zapowiada swój drugi nadchodzący krążek. Poznajcie kawałek „Pusty”.

 

„Pusty” to kolejny z numerów zapowiadających drugi długogrający album zespołu Crue. Tekst kawałka opowiada o tym, co każdy z nas kiedyś przeżywał – o obsesyjnym myśleniu na temat drugiej osoby, darzonej nie do końca zdrowym uczuciem. Bohater zwraca się bezpośrednio do kobiety, która zawróciła mu w głowie, choć sam do końca nie jest pewien czy jej wdzięki zasługują na tak wzniosłe emocje. 

Jak zdradza Paweł Napiórkowski, basista formacji oraz autor warstwy dźwiękowej numeru:

Pod względem muzycznym CRUE wyrusza tutaj w dość nowe dla siebie rewiry. A to dlatego, że kawałek ma wybitnie hardrockowy charakter. Formą i brzmieniem nawiązujemy trochę do klasyki rocka stadionowego, zresztą tekst też został napisany z przymrużeniem oka. Na pewno jednak nadal usłyszycie w „Pustym” wiele elementów charakterystycznych dla CRUE.

Mocny wokal Piotrka „Syroka” Syrockiego, potężne dźwięki gitary elektrycznej Grześka Morawskiego i hipnotyzujące brzmienie basu Pawła Napiórkowskiego – to wszystko, w połączeniu z solidnym łojeniem perkusji Marcina Bobińskiego sprawia, że obok utworu nie można przejść obojętnie. Posłuchajcie!

 

Crue – Pusty

 

Zespół Crue powstał w 2012 roku w Warszawie. Czteroosobowy skład serwuje intrygującą mieszankę rocka progresywnego, jazzu, funka, metalu i grungu. Grupa ma na koncie liczne koncerty i sukcesy. W 2020 zespół wydał swój debiutancki album „Wojna i Spokój„. 

CRUE tworzą:

Piotrek „Syrok” Syrocki – wokal

Paweł „Piooro” Napiórkowski – bas

Grzesiek „Greg” Morawski – gitara

Marcin „Bobson” Bobiński – perkusja