CETI zdradza szczegóły nadchodzącego nowego albumu

 

Przed nami premiera nowego albumu polskiej formacji CETI. Grzegorz Kupczyk, który stoi na czele zespołu, w zeszłym roku świętował 40lecie działalności artystycznej. Muzyk jednak nie zwalnia tempa i już teraz zaprasza nas na nadchodzącą premierę.

 

Nowy, nadchodzący album zespołu CETI będzie nazywał się po prostu „Ceti”. Będzie to już dwunasty krążek w dorobku grupy, która działa i tworzy od 1989 roku. Znajdziemy na nim 9  premierowych kawałków, co da nam łącznie 37 minut dobrego, metalowego grania. Płyta została nagrana bez udziału Marii Wietrzykowskiej i jednocześnie będzie to pierwszy album na którym usłyszymy Piotra Szpalika za perkusją. Premiera zaplanowana została na 25 lutego.

Jak zapowiada płytę Grzegorz Kupczyk:

Na pewno inna, bardziej zadziorna. Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami.

CETI – Oczy Martwych Miast

 

Ceti – tracklista nadchodzącego albumu:

1. Głos krwi
2. Horyzont życia
3. Zaraza
4. Adrenalina
5. Portret
6. Pajac
7. Posłańcy
8. Syn przestworzy
9. Po drugiej stronie życia