Blindead obchodzi 10lecie płyty „Affliction XXIX II MXMVI”

W tym roku przypada okrągła, dziesiąta rocznica wydania płyty Affliction XXIX II MXMVI przez zespół Blindead. Czwarta w dorobku grupy, przez wielu fanów określana jako najlepsza.

 

Swój jubileusz obchodzi album „Affliction XXIX II MXMVI” grupy Blindead. Płyta ta światło dzienne ujrzała dokładnie 26 listopada 2010 i zebrała znakomite recenzje. Znajdziemy na niej elementy grozy, strachu, zadumy, refleksji, niepokoju i agresji. Album należy przesłuchać od początku do końca by poczuć całą opowieść, by spróbować zrozumieć.

 

 

Jak opowiada Patryk Zwoliński, autor tekstów, to miała być opowieść oparta na legendach, klechdach czy podaniach z okolic Pomorza jednak ostatecznie ten pomysł wydał mu się zbyt oderwany od rzeczywistości. Zamiast tego otrzymujemy historię autystycznej dziewczynki, która żyła 13 lat, urodziła się w roku przestępnym, w lutym. Porzucona przez rodziców w zakładzie zamkniętym ucieka w głąb siebie.

Historia pobudza wyobraźnie. A na jej podstawie powstał film autorstwa Romana Przylipiaka pt. „My Little Bess„. Film swoją premierę miał 26 maja 2011 roku. Trailer zobaczycie tutaj.

 

Blindead – Affliction XXIX II MXMVI

 

źródła wykorzystane do napisania artykułu: źródło 01, źródło 02, źródło 03, źródło 04, źródło 05