BlackKay śpiewa o wolności w najnowszym utworze „Deep Blue”

facebook | instagram | spotify | youtube

 

W zeszłym tygodniu swoją premierę miał najnowszy singiel BlackKay. Utwór „Deep Blue” zapowiada nadchodzącą solową płytę artystki. Zapraszamy do słuchania!

 

Pod pseudonimem BlackKay kryje się Kasia Bieńkowska. Artystka doskonale znana lokalnej scenie muzycznej. Kasia jest na co dzień wokalistką formacji White Highway. Jest również jednym z głównych głosów memoriału poświęconego Ronniemu Jamesowi Dio. Ponadto, od kilku lat organizuje cykliczną imprezę „Still Of The Night – 80s Rock Live Show” – retro imprezy poświęconej hair-metalowym zespołom z lat ’80. Obecnie jako BlackKay stawia na karierę solową i stopniowo odsłania karty dotyczące nadchodzącej debiutanckiej płyty.

Album, który promuje niedawno opublikowany utwór „Deep Blue„, nazywa się „Aquarius”. Powyżej możecie ocenić okładkę płyty.

„Aquarius” to łacińska nazwa gwiazdozbioru Wodnika. Jestem zodiakalnym wodnikiem i odczuwam wszystkie „przejawy” tego znaku w mojej osobowości… : ) (śmiech). Oczywiście nie wierzę, że cokolwiek może mieć wpływ na nasz los oprócz nas samych, ale te cechy przypisywane wodnikom bardzo do mnie pasują : ) Stąd też ta nazwa.

BlackKay – Deep Blue

 

Wakacyjny teledysk do utworu „Deep Blue” został nakręcony na Malediwach w kwietniu br. Współautorem singla jest gitarzysta – Paul Polish Gromadzki. Z kolei na perkusji słyszymy Przemka Pawlasa

Jednak mimo wakacyjnej aury, sama piosenka ma raczej smutny wydźwięk. Jak zdradza nam Kasia:

Piosenka mówi o wolności, którą wszyscy odczuwamy, gdy jesteśmy na łonie natury, ale jednocześnie przypomina, że to łono nam ucieka. Niszczymy naszą planetę i za 10 lat takich widoków możemy już nie zobaczyć, jeśli teraz nie podejmiemy żadnych działań. Boję się, jaki świat zostawimy naszym dzieciom i wnukom, dlatego chciałam w klipie pokazać, co możemy stracić. I ciągle pytam „What we gonna do?”