Behemoth publikuje teledysk do utworu „Sabbath Mater”

Zdjęcie: kadr z teledysku „Sabbath Mater”

 

Zespół Behemoth udostępnił w sieci teledysk do utworu „Sabbath Mater”. Kawałek pochodzi z ostatniej płyty grupy „’I Loved You At Your Darkest”, która swoją premierę miała na początku października 2018 roku.

Wideo do utworu powstało przy współpracy z wrocławską Grupą 13

Zespół jest obecnie w trasie koncertowej po Ameryce Północnej w ramach „Knotfest Roadshow”, na której występuje wraz z zespołami: Volbeat, Gojira oraz Slipknot.

 

Jesienią tego roku zaplanowane są również koncerty w Polsce! Behemoth wystąpi w sześciu miastach w ramach trasy „Ecclesia Diabolica Baltica”. Szczegóły koncertów.

 

Behemoth – Sabbath Mater

 

Behemoth

Polska grupa, która swoich początków sięga 1991 roku. Powstała w Gdańsku. Początkowo zespół nosił nazwę Baphomet. Muzycznie oscylowano wokół black metalu, a od 1994 roku – pagan metalu. Następnie przyszła pora na death metalu. Porzucono wówczas tematykę pogańską na rzecz szeroko rozumianego okultyzmu oraz mitologii Bliskiego Wschodu.

Liderem zespołu jest główny kompozytor i autor tekstów Adam „Nergal” Darski.

Behemoth na swoim koncie ma dwanaście albumów. Ostatni z nich – EP „A Forest” swoją premierę miał 29 maja 2020 roku. Na koncertach muzycy występują w charakterystycznym makijażu oraz kostiumach, które używane były przez prekursorów black metalu.

Sprawdź inne artykuły o Behemoth!