Behemoth publikuje nowy singiel „Evoe” w dniu premiery płyty „A Forest”

 

W dniu dzisiejszym swoją premierę ma nowe wydawnictwo polskiej formacji Behemoth. EP „A Forest” jest już dostępna na platformach streamingowych. Dodatkowo zespół wypuścił wizualizacje do singla „Evoe”. Posłuchać możecie go poniżej.

 

29 maja swoją premierę ma najnowsze wydawnictwo zespołu Behemoth. Na EPce znajdziemy cztery kawałki. Tytułowy „A Forest” jest dostępny w wersji studyjnej oraz koncertowej. Plus dwa utwory, które stworzono w trakcie nagrywania „I Loved You At Your Darkest”, a które nigdzie nie zostały jeszcze opublikowane. Są to „Shadows Ov Ea Cast Upon Golgotha” oraz „Evoe”. Gościnny udział w nagraniach wziął Niklas Kvarforth ze szwedzkiej formacji Shining.

Do tej pory płytę promował tytułowy singiel „A Forest„, do którego stworzono klimatyczne wideo (obejrzeć możecie tutaj). Z okazji premiery, udostępniono dodatkowo wizualizację do utworu „Evoe” oraz koncertowe wideo do wspomnianego „A Forest„. Ten drugi nakręcono na żywo w Helsinkach ostatniego dnia trasy z zespołem Slipknot.

Wydawnictwo jest już dostępne w serwisach streamingowych.

 

Behemoth – A Forest feat. Niklas Kvarforth

 

Behemoth – Evoe

 

Behemoth

Polska grupa, która swoich początków sięga 1991 roku. Powstała w Gdańsku. Początkowo zespół nosił nazwę Baphomet. Muzycznie oscylowano wokół black metalu, a od 1994 roku – pagan metalu. Następnie przyszła pora na death metalu. Porzucono wówczas tematykę pogańską na rzecz szeroko rozumianego okultyzmu oraz mitologii Bliskiego Wschodu.

Liderem zespołu jest główny kompozytor i autor tekstów Adam „Nergal” Darski.

Behemoth na swoim koncie ma dwanaście albumów. Ostatni z nich – EP „A Forest” swoją premierę miał 29 maja 2020 roku. Na koncertach muzycy występują w charakterystycznym makijażu oraz kostiumach, które używane były przez prekursorów black metalu.

Sprawdź inne artykuły o Behemoth!