Avatar z utworem w „świątecznym” duchu – „Construction of Souls”

 

W piątek miała miejsce premiera nowego utworu zespołu Avatar. Całość utrzymana jest w dość „świątecznym” klimacie. Ciekawi co niesie utwór „Construction of Souls”?

 

Zespół Avatar pochwalił się w sieci nowym utworem. „Construction Of Souls” jest świątecznym singlem tej teatralno-metalowej grupy i jest jednocześnie kontynuacją ich ostatniego kawałka – „So Sang The Hollow” (premiera miała miejsce pod koniec października). Jak przeczytać możemy w oficjalnej zapowiedzi:

Niespodzianka niespodzianka! Zima przynosi ciemność, ale my sprowadzamy burzę! Construction of Souls, opowieść o ostatecznej inżynierii społecznej – powstaniu robotów – jest dostępna i żyje.
A tak dodatkowo zespół zapowiadał utwór:
Ta piosenka jest dla piosenek świątecznych tym czym ‘Szklana pułapka’ dla świątecznych filmów. Nie taki był nasz zamiar, ale okazało się, że ma to sens. Opowiada o nas, o tym, jak roboty przejmują wielki projekt naszych przodków i pomagają wydostać się z planety nasyconej zwietrzałymi kośćmi naszych przodków.

Utwór został wydany wraz z książką dla dzieci ukazującą „codzienność niezbyt przyjazną dzieciom” w warsztacie Świętego Mikołaja w równoległym wszechświecie AVATAR. Książka jest dostępna od niedzieli 28 listopada (do zdobycia tutaj).

 

AVATAR – Construction of Souls