Asylum prezentuje oficjalne wideo do utworu „Self Destruct”

facebook | soundcloud | youtube | instagram | bandcamp

 

Całkiem niedawno w sieci pojawił się nowy teledysk, którym zespół Asylum zapowiada nadchodzącą płytę! Poniżej zapraszamy do obejrzenia wideo utworu „Self Destruct”.

 

Początki zespołu Asylum sięgają 2004 roku. Po wielu przygodach, grupa zawiesiła działalność w 2010 roku. Na szczęście, po 10 letniej przerwie formacja postanawia się reaktywować z całkiem nowym składem i zaczyna prace nad nowym materiałem. Już pod koniec zeszłego, 2020 roku, w katowickim Nest Studio powstał utwór „Self Destruct„, który jednocześnie zapowiada nadchodzącą płytę zespołu. O czym jest kawałek?

[Self Destruct] traktuje o zespole stresu pourazowego PTSD (to zaburzenie psychiatryczne, które może wystąpić u osób, które doświadczyły lub były świadkami traumatycznego zdarzenia, takiego jak w tym przypadku wojna).

Równocześnie z trwającymi miksami, zespół pracował nad oprawą wizualną utworu. Teledysk, który możemy obejrzeć poniżej, powstał przy współpracy z Piotrem Gdulskim.

ASYLUM – Self Destruct

 

Asylum

Thrashmetalowy zespół z Zakopanego założony w 2004 roku. Po licznych przygodach koncertowych i studyjnych grupa wypuszcza dwa albumy EP “Beyond Beliefs” 2007r. oraz LP “INDEPENDENT” 2010r. po czym rozwiązuje działalność. Na szczęście postanawia wrócić w 2020r.

Płyta „Independent” była płytą tygodnia w Rock Kompas.