Nightwish – koncert online w wirtualnej tawernie

 

Zespół Nightwish planuje trasę koncertową promującą najnowszą płytę „Human. :II: Nature”. Koncerty rozpoczną się wydarzeniem online w specjalnie stworzonej tawernie!

 

Human. : II: Nature” to dziewiąty studyjny album zespołu Nightwish. Swoją premierę miał 10 kwietnia 2020 roku. Składa się z dwóch płyt. Na jednej znajdziemy 9 kawałków, na drugiej z kolei jedną kompozycję podzieloną na 8 podtytułów.

Zespół planuje wydarzenie online podczas którego promować będzie wydany krążek. An Evening with Nightwish in A Virtual World odbędzie się w The Islanders Arms – specjalnie stworzonej tawernie, oczywiście w wirtualnej rzeczywistości (tutaj).

Koncert internetowy odbędzie się dwukrotnie – 12 i 13 marca 2021 roku. Bilety można dostać na oficjalnej stronie zespołu Nightwish. Podczas obydwu wieczorów, fani mogą spodziewać się 90-minutowego koncertu. Ponadto, grupa daje możliwość utworzenia awatara, którego będzie można ubrać w oficjalny merch zespołu i wejść w interakcję z innymi uczestnikami wydarzenia.

 

Nightwish – HUMAN. :||: NATURE

 

Nightwish

Fińska formacja, która założona została w 1996 roku w Kitee (Finlandia). Tworzona muzyka to połączenie gitarowych riffów z orkiestracjami. Które początkowo tworzone były przez instrumenty klawiszowe. A od albumu wydanego w 2002 roku – Century Child – przez orkiestrę symfoniczną. Usłyszeć możemy dodatkowo liczne chóry czy instrumenty folkowe.

Gatunek jaki gra zespół to metal symfoniczny. Za większość tekstów oraz kompozycji odpowiada lider grupy – Tuomas Holopainen.

Początkowo grupę wyróżniał żeński wokal śpiewany operowem głosem, za którym stała Tarja Turunen. Z zespołem nagrała pięć pierwszych albumów studyjnych. Obecnie wokalistką zespołu jest Floor Jansen, która nagrywa z zespołem od 2013 roku.