Arshenic prezentuje lyric wideo do utworu „Follow”

Zdjęcie: Ada Nike

 

Trójmiejska formacja Arshenic udostępniła na swoim kanale YouTube nowe tekstowe wideo do utworu „Follow”. Kawałek pochodzi z ich ostatniej płyty – „Final Collision”. Zapraszamy do posłuchania!

 

W sierpniu zeszłego roku (2019) miała miejsce premiera drugiego albumu zespołu Arshenic! „Final Collision” jest dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych, w tym: na Spotify oraz na YouTube. Fizycznie natomiast możecie krążek nabyć bezpośrednio u zespołu, zostawiając wiadomość na ich profilu facebookowym

Płyta ukazała się nakładem Sliptrick Records. Została zarejestrowana we wrześniu 2018 roku w Osso Studio w Gdańsku. Znajdziecie na niej 7 zupełnie nowych premierowych utworów oraz 3 dobrze już znane single – „Dear Remorse” „Unspoken” i „Monster”.

Na albumie doświadczamy różne style oraz nastroje. Znajdziemy na nim zarówno progresywne ballady jak i cięższe brzmienia, wręcz apokaliptyczne i złożone (np. tytułowy „Final Collision„).

Jak podaje sam zespół: 

Dźwięk albumu jest definiowany głównie przez różne rodzaje kobiecego wokalu, zarówno śpiewanie, jak i krzyczane,  gitary elektryczne, różnorodne partie basu i dynamiczną grę na perkusji, z odrobiną elektroniki, wiolonczeli i dźwięków orkiestrowych w tle. Warstwa tekstowa obejmuje takie tematy, jak indywidualizm, wyrażanie siebie i wewnętrzne stany emocjonalne, i są pisane głównie w mroczny poetycki sposób. Istnieją również odniesienia do mistycyzmu, magii i niewidzialnego świata, co czyni go jeszcze ciemniejszym i bardziej intrygującym.

Przeczytaj recenzję albumu „Final Collision”!

Arshenic – Follow (lyrics video)