Żywi stąd nie wyjdziecie! Optical Sun, SUN NO MORE, Running Red, Gravity Eater w VooDoo Club!

 

Żywi stąd nie wyjdziecie!

 

Zagrają:

Optical Sun (stoner / sludge / doom / occult)
SUN NO MORE (black / death / doom)
Running Red (groove metal / alternative / stoner)

Gravity Eater (stoner garage)

 

Szczegóły wydarzenia.

 

OPTICAL SUN – Lublin
https://www.facebook.com/OpticalSunOfficial/
http://opticalsun.bandcamp.com

Zespół z Lublina założony na początku 2017. Pomysł od pierwszego wspólnego jam’u był prosty – gramy wolno i ciężko. Wyszła z tego muzyka instrumentalna, która jest połączeniem sludge, stoner, doom metalu. Wszystko to w mrocznej atmosferze filmowych tekstów o diabłach i innych czarach marach. Muzykę kapeli najlepiej określi pierwszy tekst z płyty: „Jeśli początek Cię trwoży, to koniec zabije”.
„Optical Sun (Full EP 2018)” https://youtu.be/h3j2iGgMoPQ

 

RUNNING RED – Warszawa
https://www.facebook.com/running.red.zespol
https://runningred.bandcamp.com/

Jest nas pięciu, jesteśmy dorośli, a w przerwach od bycia poważnymi ludźmi gramy groove metal. Przez pięć lat działalności nasza muzyka ewoluowała z trudnego do określenia miksu współczesnego metalu z hardcorem oraz naleciałościami psychodelii do bardziej surowego i osadzonego groove metalu, w którym wciąż pobrzmiewają stonerowe/southernowe elementy.
„Running Red” https://youtu.be/2kgrXDN__Zo

 

Gravity Eater (Warszawa)
gravityeater.bandcamp.com
www.facebook.com/eatergravity/

„Gravity Eater to zespół młody stażem i wiekiem. Panowie, a właściwie raczej chłopaki, nie dorobili się jeszcze długaśnych bród, tatuaży i czapek trucker’ek, przez co ich twórczość umknęła większości fanów stoner rocka w Polsce. Ich znakami rozpoznawczymi są proste lecz porywające riffy oraz wymieniający się wokalami basista i perkusista. Ci którzy jeszcze nie słyszeli Gravity Eater mają dwa wyjścia – czekać nieświadomi, aż muzyka zespołu pochłonie ich niczym Galactus lub obserwować i czekać na spektakularne narodziny gwiazdy.”
Opinia z portalu meakultira.pl

Protostar (Full EP) https://youtu.be/isyFSCQoej0

 

SUN NO MORE – WARSZAWA
https://sunnomore.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/sunnomoreofficial/

Od fascynacji doom/death metalem początku lat 90-tych, przez wpływy 2 fali black metalu, aż do współczesnych brzmień. Sun No More to kapela powstała z miłości do muzyki, która święciła triumfy trzy dekady temu. Tematycznie obracamy się wokół człowieka, jako najważniejszego twórcy i najdoskonalszego tworu.
„Anathema Sit” https://youtu.be/l9kDkCd1ASg

 

Oficjalny plakat: