Żytstoock Festiwal – składanka muzyczna podsumowująca tegoroczną edycję wydarzenia

 

Właśnie do sprzedaży trafiła składanka muzyczna, która jest podsumowaniem tegorocznej edycji festiwalu Żytstoock!

 

W tym roku miała miejsce druga edycja wydarzenia Żytstoock, którego pełna nazwa brzmiała: „Żytstoock II Przystanek Stodoła”. Pierwsza edycja miała miejsce w 2020 roku jako część Najpiękniejszej Domówki Świata, która miała być substytutem Pol’and’Rock/Przystanek Woodstock. Z powodu panującej epidemii masowa impreza nie mogła się odbyć, a całość została przeniesiona do internetu. Mieszkaniec Żytniowa wraz z przyjaciółmi, wieloletnimi uczestnikami Woodstocków/PolandRocków i innych festiwali muzycznych, zorganizowali mini festiwal, który odył się w stodole oraz na działce ją okalającej. Całość przerosła oczekiwania wszystkich. Dlatego organizatorzy postanowili działać również i w tym roku.

Na scenie mogliśmy usłyszeć między innymi zespoły Pajujo, Grafonomalie, Transgresja, Harissa, Nic Śmiesznego, DPSA, Road Rock, Naturavika, ColdFire. I to właśnie te zespoły usłyszymy na Żytstoockowej składance.

Płytę można nabyć w oficjalnym Żytstoockowym sklepie (tutaj), a całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji.

Okładką zajęła się Monika Czerwińska z pomocą Adriana Mikos. Grafiki rysunkowe z kolei wyszły spod ręki Artura Janasik.