Znamy pierwszy ogłoszony zespół na nadchodzący 28. Festival Pol’and’Rock

 

Poznaliśmy pierwszy zespół, który zagra na tegorocznym Pol’and’Rock Festival.

 

Przed nami kolejna edycja Pol’and’Rock Festival. W tym roku festiwal odbędzie się po raz 28. Tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 4 – 6 sierpnia. Jakiś czas temu podano również nową lokalizację, którą jest lotnisko Czaplinek – Broczyno.

28. Festival Pol’and’Rock odbędzie się pod znamiennym pacyfistycznym przesłaniu: WOJNIE NIE!

Poznaliśmy już również pierwszy zespół, który zagra na tegorocznej edycji. Jest to grupa Tagada Jones, która grała już na festiwalu w 2020 roku. Tworzony przez nich bezkompromisowy, francuski punk doskonale pasuje do antywojennego przesłaniania nadchodzącej edycji wydarzenia.

 

 

Zespół Tagada Jones powstał w 1993 roku w bretońskim mieście Rennes. Początkowo grupa skupiała się wokół grania punka w czystej postaci. Z upływem czasu jednak, muzycy zaczęli eksperymentować z elektronicznymi i post-industrialnymi brzmieniami, wydając płyty „L’Envers Du Decor” w 2005 roku i „Le Feu Aux Poudres” w 2006 roku. Kapela wróciła do klasycznego, gniewnego hardcore’owego punka na ostatnich wydawnictwach: „La Peste & le Cholera” z 2017 roku czy „Dissident” z 2014 roku. 

W 2018 roku światło dzienne ujrzało nagranie ich występu na żywo podczas festiwalu Hellfest we Francji, gdzie muzycy dali prawdziwy popis dynamicznego punkowego grania. Wymuszoną przez pandemię ciszę na rynku koncertowym muzycy z Tagada Jones wykorzystali do pracy nad 10tym krążkiem – „A Feu Et à Sang”. Płyta ta światło dzienne ujrzała w październiku 2020 roku. Zawrotnie szybkie tempo perkusji, piorunujące riffy i pełen emocji, bezkompromisowy wokal Niko składają się na niepowtarzalny styl Tagada Jones.

Styl muzyczny kapeli można określić jako połączenie tradycyjnego, angielskiego punka z muzyką punkową z Kalifornii rodem z lat 90. Kapela czerpie pomysły z francuskiej muzyki alternatywnej z lat 80. metalu i agresywnej muzyki hardcore’owej. Mimo tego, że brzmienie Tagada Jones rozwija się, to przesłanie zespołu pozostaje bez zmian – muzycy tworzą zaangażowane społecznie piosenki, opowiadając się przeciwko przemocy domowej, agresji, wojnie, dyskryminacji, rasizmowi i kapitalistycznej wizji świata. 

Informacja zaczerpnięta z https://polandrockfestival.pl/aktualnosci/pierwsza-gwiazda-festiwalu-polandrock-2022

 

Tagada Jones „Mort aux cons” Live At Hellfest