Zespół Voda zapowiada trzeci album pt. Parallaxis

facebook | youtube | instagram | bandcamp | www

 

Krakowska formacja Voda zapowiada trzeci album! Będzie to zapis wyjątkowego koncertu, który zespół zagrał w marcu tego roku w krakowskim Dworku Białoprądnickim.

 

W serwisie bandcamp możemy znaleźć kolejny utwór, którym zespół Voda zapowiada nową płytę. Kawałek „Prisoners of mind (Niewolnicy umysłu)” zwiastuje trzeci album, która ukaże się pod tytułem „Parallaxis”. Okładkę wydawnictwa możecie ocenić powyżej.

Parallaxis to zapis wyjątkowego koncertu, który grupa dała w czerwcu w krakowskim Dworku Białoprądnickim. Będzie to podwójne wydawnictwo składające się z CD oraz DVD określane jako ,,ostatnie DVD na świecie„. Znajdziemy tutaj trzynaście (na DVD jest również nagranie bonusowe) kompozycji Radka Kopcia i zespołu w rozimprowizowanych niepowtarzalnych wersjach. Dodatkowym urozmaiceniem jest fakt, że część utworów zaaranżowana została na fortepian i kontrabas, przez co zespół Voda powoli nas przyzwyczaja do swoich nieustannych poszukiwań i  eklektyzmu.

 
 

VODA – KONCERT W DWORKU BIAŁOPRĄDNICKIM 2020

 
 
Voda to polski zespół pod kierownictwem gitarzysty, a w zasadzie multiinstrumentalisty Radka Kopcia, który od cenionego debiutu płytowego ONERARE (2015) zdążył nagrać również dobrze przyjętą AMPHIBIĘ (2019), zdobyć, na ostatnim jak dotąd Wielkim Ogniu im. Miry Kubasińskiej, nagrodę dla najlepszego gitarzysty i wokalisty, wystąpić jako pierwszy w historii polski zespół na Cambridge Rock Festival, a przede wszystkim w obecnym roku pełnym niespodzianek odbyć szereg udanych tras koncertowych i zrealizować długo wyczekiwany i sugerowany przez fanów krążek koncertowy.