Zespół Perfect oficjalnie kończy działalność: „Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też.”

 

Zespół Perfect schodzi ze sceny! Jest to już ostateczna decyzja, którą grupa podjęła po wcześniejszym oświadczeniu wokalisty – Grzegorza Markowskiego.

 

Już od jakiegoś czasu zespół Perfect przygotowywał nas do zakończenia działalności grupy. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już pod koniec 2019 roku. Formacja zapraszała wówczas na pożegnalną trasę „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”, która miała ruszyć kilka miesięcy później. Koncerty miały być zarówno świętowaniem 40lecia działalności zespołu oraz żegnaniem się z fanami. Niestety, plany pokrzyżowała panująca epidemia.

Podczas gdy wszyscy czekali powrotu koncertów, niespodziewanie w sieci pojawił się wpis Grzegorza Markowskiego. Możemy w nim przeczytać między innymi, że muzyk nie jest w stanie zaśpiewać na przekładanych koncertach z powodów zdrowotnych. Jak później również odniosła się do tego manager grupy – wszystkie wydarzenia, na chwilę obecną, mogą wypełnić sale w 50%, w związku z czym koncerty będą odbywać się podwójnie. Może być to zbyt ciężkie dla Grzegorza. 

W odpowiedzi zespół napisał wówczas:

Zespół Perfect zawsze stawał na wysokości zadania, zarówno na scenie jak i poza nią, i takim chciałby w Waszej pamięci pozostać. Dlatego w obliczu oświadczenia Grzegorza Markowskiego, GRAMY DALEJ DLA GRZEGORZA!
Zobowiązujemy się do zagrania ostatnich pożegnalnych koncertów w anonsowanych terminach w nieco innej formule, nad którą już pracuje Organizator z naszym managementem. Spodziewajcie się wielu zespołowych przyjaciół i super gości!
Jednak po kilku tygodniach (dokładnie 24.05.2021), na oficjalnym profilu grupy pojawił się kolejny wpis. Który niestety tym razem informuje o całkowitym zakończeniu kariery grupy:
Graliśmy dla Was wiernie przez ostatnich 40 lat. Wszystko musi mieć jednak swój koniec. Perfect też. Nie żegnamy się z Wami ze sceny, tak jak tego chcieliśmy, bo czas pożegnania nadszedł niespodziewanie – Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z zespołu. Nic i nikt nie może już tego zmienić. Dziękujemy Wam za te wszystkie wspólne lata. Zespół Perfect odchodzi do historii, ale nasza muzyka pozostanie z Wami na zawsze.
Jacek Krzaklewski Dariusz Kozakiewicz Piotr Urbanek

Perfect – Głos