„Yesterday” – film o świecie bez The Beatles.

 

Czy potrafiliście sobie wyobrazić kiedykolwiek świat bez The Beatles? A jednak! Taki świat stworzono w filmie „Yesterday”. Pewnego dnia elektryczność pada na całym świecie. A gdy powraca, nikt nie pamięta o żółtej łodzi podwodnej czy polach truskawek! Główny bohater postanawia wykorzystać ten fakt do rozwoju własnej kariery.

 

Oficjalna premiera filmu zaplanowana jest na 28 czerwca.

Opis filmu za portalem www.filmweb.pl:

Młody mężczyzna budzi się w świecie, gdzie nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów.

 

Zwiastun filmu Yesterday:

 

 

The Beatles

Zespół rockowy z brytyjskimi korzeniami. Grupa powstała w Liverpoolu w  1960 roku. Na rynku muzycznym działała zaledwie 10 lat. Ale to i tak wystarczająco długo by zrobić rewolucję.

Przez większość okresu działania (1962–1969) w skład grupy wchodzili John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr.

„Beatlesi wywodzą się z zespołu The Quarrymen, w którym występowali Lennon, McCartney i Harrison. Do 1962 roku występowali głównie w Liverpoolu i Hamburgu, gdzie odbyli kilka serii koncertów i poznali swojego późniejszego menedżera, Briana Epsteina. W 1962 roku związali się z producentem George’em Martinem, z którym pracowali do końca działalności. W tym samym roku wydali debiutancki singel „Love Me Do”. W 1963 roku odbyła się premiera ich pierwszego albumu, Please Please Me, który okazał się bestsellerem na terenie Wielkiej Brytanii. Na ten sam rok datuje się początki Beatlemanii, czyli ogromnej popularności Beatlesów, charakteryzującej się histerycznymi reakcjami fanów. W 1964 roku zespół po raz pierwszy wystąpił w Stanach Zjednoczonych, gdzie odcinek programu The Ed Sullivan Show z ich udziałem zgromadził największą telewizyjną publiczność w historii kraju. Beatlesi stali się tym samym prekursorami brytyjskiej inwazji, polegającej na rosnącej popularności brytyjskich muzyków w Stanach i na całym świecie.

Źródło.