XV – lecie High Blood Pressure + goście – VooDoo Club

 

Rok 2019 to szczególny moment dla High Blood Pressure. Zespół działający nieprzerwanie od 2004 roku, obchodzi właśnie XV-lecie działalności scenicznej (o samym jubileuszu oraz o zespole pisaliśmy już tutaj). Z tej też okazji powstał materiał, który prezentuje zespół w zupełnie nowej odsłonie. Muzyka jaką obecnie prezentuje grupa można określić jako rock/metal osadzony klimatem w latach 90-tych. Nowe aranżacje starych numerów pokazują odmienny i lżejszy w odbiorze kierunek działalności zespołu.

 

Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Was na koncert do Warszawskiego klubu VooDoo, który odbędzie się 13.04.

Szczegóły wydarzenia.

 

 

Wieczór uświetnią dodatkowo zespoły:

Distinct Way (thrash metal)
Those Who Seek (modern metal)


Distinct Way – Warszawa

https://www.distinct-way.com
https://www.youtube.com/DistinctWay
https://www.facebook.com/DistinctWay.DW/Grupa wykonująca old school’owy, choć nie schematyczny thrash metal. W 2016 roku nagrali i wydali swoją pierwszą płytę, która zebrała wiele pozytywnych recenzji, miedzy innymi w miesięczniku „Teraz Rock”. W tak krótkim czasie zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, występowali na wielu przeglądach. Supportowali takie zespoły jak Oddział Zamknięty, Apteka czy też Czechów z The Snuff. Ich największym osiągnięciem jest dotarcie do finału festiwalu EMERGENZA FESTIVAL POLSKA, gdzie zajęli 3 miejsce oraz wyróżnienie na ogólnopolskim festiwalu NEW YORK w Łodzi, gdzie ich występ na żywo spotkał się z dużym uznaniem jury i aplauzem publiczności 

Those Who Seek – Warszawa
https://www.facebook.com/thosewhoseekpl
https://www.youtube.com/channel/UCIdpeGPaf-3jlvsOYjzep7QKierunek muzyczny zespołu można określić jako szeroko pojęty modern metal. W muzyce zespołu słuchacze odnajdą brzmienia znane im m. in. z Sylosis, Soilwork, Veil of Maya, August Burns Red czy Lamb of God. Grupa nie poprzestaje jednak tylko na ciężkim i osadzonym gitarowym brzmieniu, ale w swoich numerach eksperymentuje także z elektroniką, jak choćby w najnowszym utworze „United States of Agony”. Wszystkie dotychczasowe nagrania Those Who Seek można odnaleźć na oficjalnym kanale zespołu na Youtube.