Wracają Legendy Metalu! Poznajcie szczegóły specjalnego koncertu.

 

Legendy Metalu wracają na koncertową mapę Polski! W tym roku jednak będzie to pojedynczy koncert, którego szczegóły poznacie poniżej.

 

Już pod koniec sierpnia wszystkie drogi prowadzą do Wrocławia! Odbędzie się tam specjalny koncert pod szyldem Legendy Metalu. W tym roku w skład Legend Metalu wchodzą zespoły: Vader, Kat & Roman Kostrzewski, Turbo, Proletaryat oraz Quo Vadis.

Jak zapraszają organizatorzy koncertu:

Legendy Metalu powracają! Koncert odbędzie się we Wrocławiu! Po niezwykle udanej trasie koncertowej w 2019 roku pod szyldem Legendy Metalu i po koncertowej przerwie wymuszonej przez pandemię powracamy z jednym, wyjątkowym koncertem w stolicy Dolnego Śląska.

Legendy Metalu – szczegóły koncertu:

Koncert pod szyldem Legend Metalu odbędzie się 21.08.2021 we Wrocławiu, w Parku na Wyspie. Sprzedaż biletów rozpocznie się 28.05.2021 o godzinie 12:00.
Ceny:
I pula – 99 zł
II pula – 129 zł
III pula – 139 zł
W dniu koncertu – 170 zł
 
 

VADER – Into Oblivion

 
Vader – to legenda polskiego death metalu i muzyczny towar eksportowy od wielu lat. Przez lata dowodzona przez Piotra Wiwczarka serwuje fanom death/thrash metal na całym świecie. To autorzy „Necrolust”, czyli najlepiej sprzedającego się demo w historii death metalu, zaskakującej EPki Kingdom z remiksami w stylu techno oraz kawałka Sword Of The Witcher promującego grę RPG The Witcher. Zeszłoroczny album „Solitude in Madness” jest potwierdzeniem wysokiej formy zespołu, o czym będziecie mogli się już wkrótce przekonać. Stay Vaderized!
 

Kat & Roman Kostrzewski – Baba Zakonna

 
Kat & Roman Kostrzewski – to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii polskiej muzyki metalowej. W 2004 roku byliśmy świadkami rozłamu, po czym Ireneusz Loth i Roman Kostrzewski powołali do życia zespół pod szyldem Kat & Roman Kostrzewski. Obecnie jedynym artystą z pierwotnego składu grupy Kat jest wokalista Roman Kostrzewski. Zespół wypuścił cztery albumy: „Biało-czarna”, „Buk-akustycznie” ponownie zarejestrowany kultowy materiał „666”, i najnowszy „Popiór”, który niejednokrotnie przez media jest porównywany z klasycznym albumem „Bastard”. Dyskografię zamyka koncertówka „Live 2019”, która jest zapisem koncertu we Wrocławiu podczas trasy Legendy Metalu.
 

Turbo – Na progu życia

 
Turbo – Chyba próżno szukać fana muzyki, który by nie znał hitu jakim jest utwór „Dorosłe dzieci” zespołu Turbo. Zespół dowodzony od samego początku przez gitarzystę Wojtka Hoffmanna od wielu lat jest jednym z bardziej wpływowych na polskiej scenie muzyki metalowej. Wydał między innymi takie płyty jak „Kawaleria szatana” (1986), „Epidemie” (1989) czy „Awatar” (2001). W ubiegłym roku we współpracy z Metal Mind Productions ukazała się potężna, dwupłytowa kompilacja podsumowująca 40-letnią działalność zespołu.
 

QUO VADIS – Dominus

 
Quo Vadis – Szczecińska kapela Quo Vadis grająca progresywny death/thrash metal działa na polskiej scenie nieprzerwanie od ponad 30 lat. Dotychczas wydali między innymi dziewięć studyjnych albumów, koncertowe DVD oraz kompilację podsumowującą muzyczną działalność zachodniopomorskiej formacji. Występowali na Metalmanii, festiwalu w Jarocinie oraz Przystanku Woodstock. Warto również wspomnieć, że kapela nagrała dwa utwory do filmu w reżyserii Bogusława Lindy „Sezon na leszcza”.
 

Proletaryat – Ziemi sól

 
Proletaryat – to jedna z najważniejszych kapel na polskiej scenie punk rocka, która nieprzerwanie działa od końca lat 80-tych. Oprócz mocnej i melodyjnej sekcji rytmicznej istotną cechą zespołu są angażujące teksty piosenek, które na przestrzeni wielu lat pozostają nadal aktualne. Album „IV” (1994) otrzymał status złotej płyty. Dyskografię zamyka płyta „Oko za oko” (2015), ale zespół kończy właśnie prace nad nowym studyjnym wydawnictwem, więc może będziecie jednymi z pierwszych, którzy usłyszą nowe utwory!