Wojtek Mazolewski oraz John Porter – nowy utwór oraz zapowiedź płyty.

 

Wojciech Mazolewski oraz John Porter opublikowali w sieci singiel, który jest jednocześnie zapowiedzią ich wspólnej płyty. Premiera krążka „Philosophia” zaplanowana jest na maj tego roku.

To spotkanie dwóch bezkompromisowych osobowości polskiej sceny, które ma szanse być jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń sezonu. Z jednej strony John Porter, Anglik, który w latach 70-tych wybrał Polskę na swój dom, znalazł się w pierwszym składzie Maanamu, grał ballady Cohena z Maciejem Zembatym, nagrał kultowe płyty z Porter Band, nagrywał płyty solowe i w duecie z Anitą Lipnicką. Z drugiej strony Wojtek Mazolewski człowiek, którego muzyka uchodzi za jeden z najlepszych polskich produktów eksportowych, niestrudzony propagator jazzu, grywający na całym świecie ze składami Pink Freud czy Wojtek Mazolewski Quintet. (…) Duet Mazolewski/Porter to połączenie klasyki z nowoczesnością, rockowego pazura z jazzową wirtuozerią i bluesowym duchem, zamkniętych w formie świetnie skrojonych piosenek.

Źródło.

 

Zdaniem Johna Portera, utwór „Don’t ask me questions” jest o szukaniu idealnej miłości. Być może tej nieosiągalnej. Jest to jednocześnie jeden z pierwszych utworów, które z Mazolewskim stworzyli wspólnie. Wojtek dodaje, że jest to jednocześnie kawałek o nich samych. O poszukiwaniach oraz potrzebie prawdziwej przyjaźni.

 

Mazolewski/Porter – Don’t Ask Me Questions

 

Photo Nishika by Monsieur Zupika aka Maciek Szupica

Scan edit Artur Adeszko

Thx Szymon Weiss

Graphic design by Mariusz Mrotek

John Porter – electric guitar, vocals

Piotr „Rubens” Rubik – electric guitars

Wojtek Mazolewski – bass

Tomasz 'Harry’ Waldowski – drums

Nagranie zrealizowano w Black Kiss Studio

Realizator nagrania: Arek Kopera