Wizja Lokalna i Grzegorz Kupczyk we wspólnym utworze „Dlaczego tak daleko”

 

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał kawałek „Dlaczego tak daleko” zespołu Wizja Lokalna. Utwór pochodzi z ostatniej płyty formacji, a gościnny udział wziął w nim Grzegorz Kupczyk.

 

26 kwietnia światło dzienne ujrzał pierwszy długogrający album formacji Wizja Lokalna. Krążek „Mimo Wszystko. Przede Wszystkim” to 11 autorskich kompozycji. Płytę cechuje niezwykle mocne rockowe uderzenie. Dlatego też wydawnictwo jest skierowane do wszystkich fanów rockowego grania. Albumu można posłuchać w serwisach streamingowych oraz oczywiście kupić bezpośrednio u zespołu.
 
Na płycie nie zabrakło gości specjalnych. Usłyszymy na niej między innymi Grzegorza Kupczyka, którego znamy doskonale z takich zespołów jak Turbo czy Ceti.  Grzegorz wystąpił gościnnie w utworze „Dlaczego tak daleko„, który posłuchać możecie tutaj:
 

Wizja Lokalna i Grzegorz Kupczyk – Dlaczego tak daleko

 
 
Jak zdradza nam Bartosz Bogusz, gitarzysta Wizji Lokalnej:
Utwory na płytę są przekrojem całej naszej dotychczasowej działalności, ponieważ znajdują się na niej utwory z samych początków istnienia zespołu, np. „Stalowe Drzewa” jak i nowe kompozycje, choćby „Płatek Śniegu”. Zatem ten materiał można powiedzieć powstawał 5 lat, w niektórych przypadkach z mniejszymi lub większymi modyfikacjami.
A Marek Górecki (także gitarzysta) dodaje:
To muzyka dla wszystkich, którzy kochają dobrego rocka! Dlatego i my mocno zachęcamy do sprawdzenia „Mimo wszystko. Przede wszystkim”.

Album „Mimo Wszystko. Przede Wszystkim” został nagrany w składzie:

Erwin Kornacki – wokal
Bartosz Bogusz – gitara
Marek Górecki – gitara
Tomasz Antonik – bas
Illia Kanapelka – perkusja