Venflon – dożylna dawka wysokooktanowej muzy

 

Nazywani legendą polskiego underground’u. Muzyka jaką tworzą to nowoczesny, melodyjny metal z wpływami grunge’u i stoner’a. Na scenie dają z siebie wszystko. Teksty śpiewane po polsku zapadają w pamięci. Nikomu nie odpuszczają, łącząc energię metalu i melodię grunge’u.

 

Jak sami piszą o sobie:

Potężna, dożylna dawka wysokooktanowej muzy, od samego początku poraża energią, groovem i solidnym metalowym riffowaniem.

 

 

Ale od początku… Historia zespołu sięga 2003 roku. Był to rok bardzo intensywny, ponieważ niemalże w całości poświęcony tworzeniu nowego materiału. Pierwsze koncerty miały miejsce dopiero w kolejnym roku. Venflon szybko zdobył popularność w warszawskim podziemiu rockowo – metalowym.

Do 2010 roku zespół koncertował głównie w Warszawie i na Mazowszu, ugruntowując tym samym swoją pozycję na tym terenie. Coraz częściej również zdarzały się koncerty w różnych rejonach Polski. Zdobyli duże sceny, jak i te mniejsze, klubowe.

W kwietniu 2010 roku zespół nagrał swój pierwszy album długogrający. Było to swoiste podsumowanie dotychczasowego dorobku. Krążek zatytułowany po prostu „Venflon” cieszył się dużą popularnością. Udostępniony w sieci – został pobrany ponad 20 000 razy!

Dwa lata później Venflon miał okazję wziąć udział w programie „Must Be The Music”, zdobywając tym samym fanów w całej Polsce.

W 2013 roku wydano kolejną płytę zatytułowaną „Anomia”. I również ta płyta została dobrze przyjęta. Zarówno przez przedstawicieli branży muzycznej, jak i również przez fanów cięższego grania. Zespół nie spoczął jednak na laurach i już jesienią 2014 roku pracował nad kolejną płytą.

W 2015 roku Venflon wystąpił na Przystanku Woodstock, jako zespół wyłoniony z eliminacji. Ale to nie wszystkie osiągnięcia! Dużym wyróżnieniem jest również wygrana w Konkursie Kapel z okazji Ursynalii (2013 rok). Zespół w ramach wygranej wystąpił przed takimi zespołami jak HIM oraz 3 Doors Down!

 

Obecnie zespół czeka na premierę nowej płyty. Krążek „Czerń” światło dzienne ujrzy 1 marca. Z tej też okazji Venflon wyruszy w wiosenną trasę koncertową.

 

Członkowie zespołu:

Maciej Ornoch – wokal                                                            
Witold „Tolek” Danecki – gitara                                              
Radek Modro – gitara                                                               
Maks Malinowski – bas                                                              
Maciej Duszak – perkusja

 

VENFLON w sieci:   WWW   /   INSTAGRAM   /   FACEBOOK

 

 

 

Dodaj komentarz