Velesar prezentuje okładkę nadchodzącego albumu – „Szczodre Gody”!

facebook | instagram | youtube | www | spotify

 

Właśnie trwają prace nad drugim albumem folk metalowego projektu Velesar. Muzyk postanowił się podzielić z fanami okładką nadchodzącego wydawnictwa!

 

Velesar to były wokalista formacji Radogost, który obecnie tworzy nowy folk – metalowy projekt. Artysta w okresie trwającej epidemii nie próżnuje – cały czas pracuje nad wydaniem drugiej płyty! Jej premiera zaplanowana jest wstępnie na 2021 rok. Cały czas trwa zbiórka na portalu crowdfundingowym OdpalProjekt.pl, na której możemy wesprzeć projekt. Niedawno zbiórka przekroczyła próg 8000 zł i z tej okazji Velesar oficjalnie zaprezentował fanom okładkę nadchodzącego albumu!

Jak nam zdradza:

Obecny czas nie jest łaskawy dla muzyków. Jak wiele innych zespołów typowo koncertowych, bardzo dotkliwie odczuliśmy wszystkie obostrzenia związane z klubami i koncertami. Ale absolutnie nie zamierzamy się poddawać i cały czas idziemy do przodu, choć może wolniej niż byśmy sobie tego życzyli. Wiemy doskonale, że nie tylko muzykom jest teraz ciężko – naszym fanom również. Dlatego tym bardziej dziękujemy za każdą darowiznę, która trafiła do tej pory naszą zbiórkę.

 

Velesar prezentuje okładkę nadchodzącego albumu – „Szczodre Gody”:

 
 
Autorem okładki jest warszawski artysta Krzysztof Kowalik. Krzysztofa znamy doskonale ze współpracy przy pierwszym albumie „Dziwadła”.
 
Velesar korzystając z okazji, zdradza nam kilka informacji na temat „Szczodrych Godów„:
Płyta będzie bardzo metalowa, ale też mocno folkowa, stylistycznie zbliżona do poprzedniego albumu. Znajdzie się na niej 12 nowych utworów, z których jeden, czyli „Swaćbę”, wiele osób już zna, ponieważ od pewnego czasu gramy go na koncertach, a poza tym wiosną kawałek został udostępniony na naszym kanale YouTube w wersji nagrywanej totalnie domowym sposobem podczas kwarantanny. Warto też dodać, że na płycie, jak miało to miejsce w przypadku „Dziwadeł”, również pojawią się goście. Oczywiście na razie jest za wcześnie, by podawać tutaj jakieś szczegóły, aczkolwiek myślę, że jest na co czekać…
 

VELESAR – Swaćba (Quarantine Total Home Recording)